Today.ua

Науковці із США створили паперовий акумулятор

Фахівці-інженери з Нью-Йоркського Університету розробили портативну батарею, засновану на паперовому субстраті. Вона живиться від бактерії.

Про це повідомляє Science Daily.

За допомогою 3D-принтера інженери роздрукували тонкі аркуші декількох металів і металевих з'єднань для проведення електричного заряду. Після цього вони помістили на ці аркуші так звані екзоелектрогени - бактерії з яскраво вираженими провідними властивостями.Вони можуть переносити електрони за межами своїх власних клітин, тому їх використання дозволяє швидко живити маленьку ділянку акумулятора. При цьому заряджені частинки з легкістю проходять через природну клітинну мембрану бактерій, створюючи таким чином щось на зразок постійного провідника. Використовуючи таку структуру акумулятора, фахівці зуміли живити калькулятор і світловипромінювальний діод середньої потужності.

«Папір має унікальні переваги як матеріал для біосенсорів», - каже керівник проекту Сюкхун Чой. - «Він недорогий, одноразовий, гнучкий і має високу площу покриття. В будь-якому випадку складні датчики потребують джерела живлення, а комерційні батареї марнотратні і дорогі, вони не можуть бути інтегровані в паперові підкладки. Найкраще рішення – це основані на папері біобатареї».

Нагадаємо, що Google працює над ноутбуками з двома операційними системами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ