Офіційний кандидат в президенти України Роман Насіров протягом трьох років приховував майже 300 тисяч доларів США, які були розміщені на його банківському рахунку в Британії. Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) наполягає на арешті 297 730 американських доларів, які Насіров "забував" декларувати.
Клопотання про арешт майна Насірова подав прокурор під час судового засідання в Шевченківському райсуді Києва, де розглядають справу колишнього керівника фіскальної служби.
У САП встановили, що "екс-глава ДФС протягом не менше трьох років тримав кошти в сумі 297 730 доларів США на рахунках у фінансовій установі на території Сполученого Королівства Великобританії та Північної Ірландії".
У той же час підкреслюється, що ці кошти не відображені в жодній з декларацій, що заповнюються під час його перебування на держслужбі.
Декларація кандидата в президенти України, представлена відразу ж після інформування обвинуваченого про виявлення цих коштів правоохоронними органами, - виняток.
Захист екс-глави ДФС Романа Насірова попросив оголосити перерву для ознайомлення з документами.
Наступне судове засідання призначене на 14 лютого 2019 року.
Раніше екс-глава Державної фіскальної служби (ДФС) і кандидат в президенти Роман Насіров розповів про джерела фінансування своєї передвиборчої кампанії.
"Моя декларація та джерела моїх доходів неодноразово обговорювалися. До 2014 року я працював у бізнесі. В принципі, більшу частину часу я був керівником і очолював найбільші в цій країні інвестиційні кампанії, був на досить хорошій зарплаті з преміями і бонусами. І ті гроші, які я витратив на внесок, – це заощадження мої і моєї родини. Спочатку бюджет передвиборчої кампанії ми формуємо за рахунок заощаджень нашої родини, але на сьогоднішній день надходить досить багато пропозицій від людей, які підтримують мою програму, хочуть брати участь у фінансуванні кампанії. Але це етап наступних двох місяців", - розповів Насиров.
Нагадаємо, 2 березня 2017 року Роман Насиров був затриманий співробітниками НАБУ, але згодом випущений під заставу в 100 млн гривень. Йому інкримінують зловживання владою і службовим становищем (ст. 364 КК України), а також обвинувачують у службовому підробленні документів (ст. 366 КК), скоєному при прийнятті рішень про розстрочення податкових зобов’язань і боргу.