Today.ua

Накопичувальних пенсій в Україні не буде: у Зеленського назвали причини

Накопичувальні пенсії в Україні, які були заплановані в рамках другого етапу пенсійної реформи, поки що вводити не будуть. Для запровадження накопичувальної системи спочатку потрібно вирішити, хто буде платити внески, скільки відсотків вони складуть, а також зробити розрахунки, чи буде це вигідно пенсіонеру. Про це заявила міністр соціальної політики України Юлія Соколовська.

"У нас ще немає створеної інфраструктури, щоб це запрацювало, але вже є багато напрацювань. Взагалі дослідження за накопичувальною системою показують, що очікування людей щодо цієї системи занадто великі, люди не до кінця розуміють, скільки це буде коштувати", – зазначила Соколовська.

За словами міністра, накопичення — це довгі гроші, тобто заощадження. Зазвичай це працює так, що кошти інвестуються, а значить, повинен бути ринок, куди можна інвестувати. На сьогодні в Україні такого ринку фактично немає.

"Ви знаєте, що був прийнятий законопроект про "спліт" – в ньому також є питання регулювання недержавних пенсійних фондів, Комісії з цінних паперів фондового ринку. Це перші кроки, на яких можна сказати, що якщо будемо рухатися в цьому напрямку ефективно, то за якийсь період часу зможемо ввести накопичувальну систему", – розповіла Соколовська.

Відповідно до пенсійної реформи, яка стартувала в Україні у 2017 році, кожен українець (або роботодавець від його імені) з зарплати буде відраховувати певну суму на державний рахунок, з якого на пенсії можна буде отримувати додаткові виплати. Також передбачається, що в майбутньому українці зможуть самостійно обирати собі недержавний пенсійний фонд (НПФ) і класти на свій рахунок ті суми, які вважають потрібними.

Раніше повідомлялося, що проект нового Державного бюджету України передбачає дефіцит Пенсійного фонду у 2020 році в рекордні 172,5 млрд гривень. Тому уряд, швидше за все, "розкидає" цю суму на всіх працюючих українців у вигляді нових податків і зборів. У результаті кожен громадянин "надасть допомогу" Пенсійному фонду України (ПФУ) на 4,1 тис. грн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ