Нагірний Карабах почав наступ на Азербайджан: конфлікт загострюється

Конфлікт між Вірменією та Азербайджаном за Нагірний Карабах триває вже тиждень. У той час поки Єреван звинувачує у втратах азербайджанських військових, але готовий сісти за стіл переговорів, президент Нагірного Карабаху Арцаха Араік Арутюнян зробив важливу заяву і почав наступ на Азербайджан.

Нагірний Карабах почав наступ на Азербайджан: конфлікт загострюється - today.ua

За словами політика, незважаючи на численні попередження, азербайджанська армія продовжує завдавати ударів по мирному населенню Степанакерта, використовуючи системи "Полонез" і "Смерч". Таким чином, розташовані у великих містах Азербайджану військові об'єкти, стали об'єктами Армії оборони Арцаха.

У ситуації, що склалася, влада Карабаху просить азербайджанський народ якомога швидше покинути ці міста, щоб уникнути можливих втрат, інакше доведеться переходити в наступ. Влада невизнаної Нагірно-Карабахської республіки заявила, що у відповідь на обстріл Степанакерта їх військові знищили авіабазу Гянджі в Азербайджані.Нагірний Карабах почав наступ на Азербайджан: конфлікт загострюється У Нагірному Карабаху з початку бойових дій 27 вересня загинули 202 військовослужбовців армії НКР. Також були обстріляні житлові будинки і є жертви серед мирних жителів.

У цьому конфлікті Азербайджан з Туреччиною виступають проти Вірменії. Президент Вірменії в свою чергу допустив обговорення введення російських миротворців в регіон. У Кремлі прокоментували, що введуть миротворців лише за згодою всіх сторін конфлікту, в тому числі Азербайджану.

Щодня в результаті збройних зіткнень в Нагірному Карабасі гинуть десятки військовослужбовців по обидві лінії фронту. Обидві країни звинувачують один одного в ескалації конфлікту і готові припинити вогонь, тільки в разі, якщо одна зі сторін першої здасть позиції.

Нагадаємо, Вірменія звинуватила Туреччину в геноциді населення на Південному Кавказі.

ДЖЕРЕЛОhvylya.net