Нафтогаз: Росія ускладнила транзит газу до країн ЄС

3
Нафтогаз: Росія ускладнила транзит газу до країн ЄС - today.ua

Російська компанія “Газпром” знизила тиск у трубопроводах, тим самим ускладнивши транзит газу до країн Європейського союзу. Про це повідомили у прес-службі НАК “Нафтогаз України”.

“Вчора за 15 хвилин до початку поставок газу “Газпром”… знизив на 20% тиск в газопроводах на своїй стороні системи й звів до мінімуму продаж газу іншим клієнтам”, – йдеться в повідомленні.

В НАКу вважають, що таким чином російська сторона намагається спровокувати Україну на відбір транзитного газу. Через це у Нафтогазі закликали українців, у кого є газові котли, знизити температуру в приміщенні на 1 градус вдень і на 2 градуси вночі, що дозволить знизити потребу в газі на 8-9%.

“Цього буде достатньо, щоб російський шантаж не вдався. Ми працюємо з місцевою владою, щоб комунальні тепловики в найближчі дні робили так само для будинків з централізованим опаленням”, – йдеться в повідомленні.

В Нафтогазі підкреслили, що наразі підземні сховища газу працюють в максимальному режимі відбору, проте у них є технічні обмеження в тому, скільки газу можна підняти протягом доби.

“Сьогоднішній день – найкритичніший”, – зазначили в компанії.

Нагадаємо, російська компанія “Газпром” повернула НАК “Нафтогаз України” передоплату, яку отримала на поставки газу в березні.

загрузка...