«Нафтогаз» може зупинити будівництво «Північного потоку-2»

650
«Нафтогаз» може зупинити будівництво «Північного потоку-2» - today.ua

НАК “Нафтогаз Україна” може заарештувати активи “Північного потоку-2”, єдиним акціонером якого є “Газпром”, та зупинити будівництво газопроводу. Таку думку висловив директор з адміністративної діяльності та енергоефективності “Нафтогазу” Віталій Щербенко.

За його словами, Україна ще має можливість зупинити цей проект, тому що всі дозволи “Газпромом” наразі не отримані, наприклад, Данія досі не надала дозвіл на проходження цього газопроводу через свої територіальні води.

“Ми робимо все для того, щоб цей проект не був реалізований, тому що це реальна загроза не тільки енергетична, як ми вважаємо, для України”, – зауважив Щербенко.

Експерт зауважив, що на даний момент триває пошук тих акцій, які “Газпром” напряму використовує для будівництва “Північного потоку-2”. Наразі газопровід готовий десь на 25%, але ще можливо ввести санкції зі сторони Сполучених Штатів на компанії, які реалізують цей проект, якщо Данія не надасть дозвіл.

Раніше у “Нафтогазі” заявили про готовність відмовитися від другого транзитного позову до російського “Газпрому” на суму понад 12 млрд доларів за умови, якщо Росія компенсує збитки від зниження вартості газотранспортної системи України в результаті будівництва “Газпромом” обхідних потоків.

У листопаді 2018 року Стокгольмський арбітражний суд виніс рішення на користь України, зобов’язавши “Газпром” виплатити “Нафтогазу” більше 2,5 мільярда доларів.

Today.ua повідомляв, що Європа отримала новий важіль тиску на «Газпром» і Росію.

загрузка...