На Сумщині нахабні зловмисники “качали“ державну нафту

Співробітники Служби безпеки спільно з поліцією припинили діяльність п’ятьох мешканців Полтавської та Сумської областей, які систематично займалися розкраданням державної нафти з нафтопроводів на території Охтирського району.

На Сумщині нахабні зловмисники “качали“ державну нафту - today.ua

Члени організованого угруповання здійснювали несанкціоновані врізи у нафтопроводи та за допомогою спеціального обладнання перекачували викрадену сировину до автоцистерн.

Нафту зловмисники доставляли на приватні підприємства в інші регіони, де реалізовували комерційним структурам для переробки.

За попередніми оцінками, тільки з початку року крадії встигли викачати нафтопродуктів на суму у сто тисяч гривень.

У ході санкціонованих обшуків за місцями проживання зловмисників правоохоронці вилучили засоби зв’язку, підроблені автомобільні номери та знаряддя для «врізання» у мережі.

Кримінальне провадження відкрите за ч. 3 ст. 185 (Крадіжка), що карається позбавленням волі на строк від трьох до шести років, та ч. 2 ст. 292 (Пошкодження магістральних проводів), що карається обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на строк від трьох до восьми років.

Наразі організатору незаконної схеми повідомлено про підозру в скоєнні злочину. Також вирішується питання щодо повідомлення про підозру іншим фігурантам справи.

Нагадаємо, раніше на території Охтирського району правоохоронці викрили підпільне нафтопереробне підприємство, яке займалося незаконним виготовленням бензину та дизельного пального, та реалізовувало свою продукцію як юридичним, так і фізичним особам через мережі АЗС.