На Реву подали до суду за образу жителів Донбасу

3264
На Реву подали до суду за образу жителів Донбасу - today.ua

На міністра соціальної політики Андрія Реву подали до суду за образу жителів окупованого Донбасу в інтерв’ю каналу BBC 26 квітня 2019 року. У своїй скандальній заяві міністр наголосив, що “йому не шкода тих, хто виїхав з окупованого Донбасу і тепер хоче отримувати дві пенсії”. Про це йдеться у постанові Окружного адміністративного суду Києва.

Як зазначається, суд отримав два позови після інтерв’ю Реви, в якому міністр, на думку позивачів, допустив висловлювання, що дискримінують і принижують гідність жителів окупованих територій Донецької і Луганської областей України за територіальною ознакою:

“Всі, хто був проукраїнський, ті виїхали (з окупованого Донбасу, – ред.) А той, хто хоче отримувати дві пенсії там і тут, нехай потерплять. Мені їх не шкода нікого, абсолютно, я вам чесно скажу. Мені шкода тих солдатів та офіцерів із сім’ями, які вбиті там за цих мразєй”, – заявив Рева.

Серед вимог позивачів – визнати дії міністра протиправними і зобов’язати його утриматися від подібних висловлювань. Зараз досліджуються матеріали справи та вирішується питання про відкриття провадження.

Після виходу скандального інтерв’ю Андрій Рева на своїй сторінці у Facebook уточнив, що вважає негідниками тих громадян, які “зі зброєю в руках воюють проти власної країни”. Він додав, що позиція, яку представила журналіст агенції, полягала в тому, що уряд України є головним винуватцем страждань людей на окупованій території і що країна, яка прагне в ЄС, не може так чинити зі своїми громадянами. Міністр переконаний, що справжньою причиною страждань людей на окупованих територіях є не українська влада, а російська агресія.

Раніше повідомлялося, що нинішній міністр соціальної політики Андрій Рева може позбутися свого крісла. Народні депутати України Наталія Королевська та Юрій Солод зареєстрували у Верховній Раді проект постанови №10271 про політичну відповідальність міністра соцполітики.

загрузка...