На Донбасі можуть оголосити “новорічне” перемир’я – ОБСЄ

285
На Донбасі можуть оголосити "новорічне" перемир'я – ОБСЄ - today.ua
Фото:belta.by

Спецпредставник ОБСЄ в Тристоронній контактній групі (ТКГ) у Мінську Мартін Сайдик заявив, що ТКГ розглядає питання забезпечення режиму припинення вогню на Донбасі і планує ввести перемир’я під час зимових свят. Таку заяву він зробив за підсумками чергового засідання ТКГ.

«Дуже сподіваюся, що у нас буде дійсно серйозне перемир’я у зв’язку з новорічними та різдвяними святами», – сказав Сайдік.

Він також закликав зробити все необхідне, щоб не допустити ескалації напруженості.

«Незважаючи на зусилля ТКГ, напруженість у зоні конфлікту та навколо неї, на жаль, не зменшується», – зазначив Сайдік.

Спецпредставник ОБСЄ додав, що ТКГ бере перерву на 4 тижні – з 19 грудня до середини січня 2019 року.

Як зазначається, на останньому засіданні Тристоронньої контактної групи в цьому році розглядали питання забезпечення режиму припинення вогню і підготовки до перемир’я у зв’язку з новорічними та різдвяними святами, теми водопостачання та виплати пенсій, питання, пов’язані з обміном ув’язнених. Також обговорювалася підготовка до передачі затриманих, пов’язаних з конфліктом у ОРЛО і ОРДО (окремі райони Луганської і Донецької областей), на підконтрольну українському уряду територію.

Нагадаємо, що Росія відмовилася від участі у позачерговій зустрічі представників Тристоронньої контактної групи, де мало розглядатися питання агресії РФ в Азовському морі і захоплення моряків.

Раніше повідомлялося, що підозрюваних у нападі на українські кораблі росіян оголосили в розшук.

загрузка...