На Дніпропетровщині жінка хотіла продати РФ персональні дані 1,5 млн українських виборців

На Дніпропетровщині співробітники СБУ припинили спробу передачі персональних даних 1,5 млн українських виборців в Російську Федерацію. Про це повідомляє прес-центр СБУ.

На Дніпропетровщині жінка хотіла продати РФ персональні дані 1,5 млн українських виборців - today.ua

Зокрема, співробітниками СБУ було встановлено, що мешканка міста Кам'янське Дніпропетровської області за допомогою спеціалізованих форумів та комунікативних можливостей мережі Інтернет намагалася збути базу даних, яка налічувала особисту інформацію та контактні телефони півтора мільйона громадян України.

"Серед "замовників" зазначеного масиву даних правоохоронці виявили громадян Російської Федерації, ймовірно, представників російських спецслужб, які мали на меті використовувати базу даних для здійснення "телефонного тероризму" напередодні і під час проведення виборів президента України. Передбачалося, що такі дзвінки повинні були вплинути на хід виборчого процесу та делегітимізувати його результати", - йдеться в повідомленні.

На Дніпропетровщині жінка хотіла продати РФ персональні дані 1,5 млн українських виборців

За інформацією відомства, для недопущення передачі країні-агресору інформації з обмеженим доступом співробітники СБУ провели санкціоновані обшуки, в ході яких вилучили комп'ютерну техніку і засоби зв'язку, які використовувались у протиправній діяльності.

На Дніпропетровщині жінка хотіла продати РФ персональні дані 1,5 млн українських виборців

Зараз вирішується питання щодо оголошення зловмисниці про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 361-2 (несанкціоновані збут або розповсюдження інформації з обмеженим доступом) Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, напередодні першого туру за фактом втручання у вибори президента України СБУ провела понад 30 обшуків.