МВФ відреагував на ситуацію з ПриватБанком

Автор: Міхєєнко Наталія

Міжнародний валютний фонд (МВФ) відреагував на ситуацію з ПриватБанком. Постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман зробив заяву після рішення суду, який визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку.

МВФ відреагував на ситуацію з ПриватБанком - today.ua

Представник МВФ зазначив, що у 2016 році міжнародні партнери України підтримали рішення Кабміну та НБУ націоналізувати ПриватБанк, оскільки це був єдиний ефективний спосіб захистити вкладників і стабільність фінансової системи.

"І хоча це рішення вимагало 160 млрд грн українських платників податків на відновлення платоспроможності ПриватБанку, воно забезпечило життєздатність банку на довгу перспективу, врятувало кошти мільйонів українських громадян і зміцнило економічне самопочуття України", - наголошується в МВФ.

Міжнародний валютний фонд також підтримує реформу корпоративного управління ПриватБанку.

Популярні зараз

Коли закінчиться війна в Україні: прогноз російського математика

Пенсіонерам автоматично перерахують пенсії з 1 травня: які доплати отримають українці

В Україні стартувала “м'яка“ мобілізація, - Reuters

В Україні вирішили змінити правила торгівлі цигарками, алкоголем та паливом

"Важливо, щоб влада продовжувала свої зусилля по відшкодуванню втрат колишніми власниками та пов'язаними особами проблемних банків. Міжнародні партнери України будуть ретельно відслідковувати події в цій сфері", - повідомили у МВФ.

Нагадаємо, націоналізація ПриватБанку визнана незаконною. Таке рішення оголосив у четвер, 18 квітня 2019 року, Окружний адміністративний суд міста Києва.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

У Міжнародному валютному фонді (МВФ) також впевнені, що основною проблемою української економіки та причиною корупції в країні є неприватизовані державні підприємства.

“Чому приватизація так важлива для України? Історично склалося, що Україна успадкувала великий обсяг державної економіки, яка зараз налічує понад 3500 підприємств. Левова частка з них страждає від недоінвестування, їх бізнес-моделі і корпоративне управління не відповідають викликам сучасності, і тому вони потребують модернізації. У багатьох випадках вони є джерелом корупції, а часом і відвертих крадіжок”, – заявив представник МВФ в Україні Йоста Люнгман.