Московський патріархат подав в суд на Мінкульт України

810
Московський патріархат подав в суд на Мінкульт України - today.ua

Українська православна церква Московського патріархату, яка стала Київською митрополією УПЦ, просить Окружний адмінсуд Києва скасувати наказ Міністерства культури України про релігієзнавчу експертизу для перейменування церков.

“Надійшов позов від Київської митрополії Української православної церкви до Міністерства культури України про скасування наказу про затвердження релігієзнавчої експертизи по встановленню переліку релігійних організацій (об’єднань), що підпадають під дію норм… Закону України “Про свободу совісті та релігійні організації”, – йдеться в повідомленні.

В Окружному адмінсуді заявили, що УПЦ МП просить визнати протиправними дії Мінкульту “за розміщення на його офіційному сайті та в газеті “Урядовий кур’єр” переліку релігійних організацій”, яким слід змінити статут.

В Окружному адмінсуді зазначили, що “вирішується питання про відкриття адміністративного провадження по справі”.

Нагадаємо, в Православну церкву України (ПЦУ) перейшли майже 340 парафій Московського патріархату. Митрополит Єпіфаній заявив, що ПЦУ не проти спільного використання храмів громадами, які увійшли в нову автокефальну церкву і залишилися в Московському патріархаті.

«Якщо громади діляться навпіл, то ми не проти послідовних богослужінь. Це Московський патріархат виступає проти цього категорично», — сказав предстоятель ПЦУ Єпіфаній.

Нагадаємо, предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній назвав Російську православну церкву останнім форпостом президента РФ Володимира Путіна в Україні.

загрузка...