З березня по травень 2019 року в Україні паралельно діють дві моделі монетизації субсидій: затверджена раніше, згідно з якою кошти за субсидіями надходять на рахунок в «Ощадбанку", і нова, в рамках якої субсидії будуть виплачуватися безпосередньо споживачам. З 1 березня монетизированную субсидію отримують «старі» субсидіанти — кому вона була призначена до січня 2019 року. Таких людей близько 3,7 мільйона. Вони отримали допомогу живими грошима за лютий вже в березні, у квітні отримають за березень, в травні — за квітень. «Нові» субсидианты 2019 року (їх близько 100 тисяч) отримають державну допомогу за старою схемою у вигляді взаємозаліку (обов'язковий платіж та безготівкова субсидія). Такий порядок виплат збережеться до закінчення опалювального сезону - 1 травня. Тим часом віце-прем'єр-міністр Павло Розенко під час робочої поїздки в Чернівці повідомив, що монетизація субсидій на оплату житлово-комунальних послуг в Україні продовжиться в наступному опалювальному сезоні, а зараз необхідно усунути всі помилки і проблемні моменти.
Віце-прем'єр Розенко закликав представників місцевої влади і управлінь соціального захисту населення виправити помилки, які виникнуть у перші місяці виплати "живих" грошей.
"Зараз є час і можливість виправити проблемні моменти, помилки, що виникають з реєстрами одержувачів, то з обміном інформацією між відомствами, то з донесенням інформації до людей, і швидко їх усунути, щоб у новий опалювальний сезон увійти з повністю досконалим механізмом", – підкреслив Павло Розенко.
У цілому в бюджеті на 2019 рік на виплату субсидій передбачено 55 мільярдів гривень. З них 20 мільярдів — на виплату в грошовій формі (монетизацію). Для забезпечення виплат субсидій готівкою в березні з держбюджету було виділено 4 мільярди гривень (станом на 6 березня 2019 року). Домогосподарства отримують живі гроші в розмірі призначеної їм субсидії за лютий — у середньому 1681 гривню. Обсяг субсидій в кожному випадку індивідуальний, максимальний показник становить 24 тисячі гривень.
Нагадаємо, якщо споживач зберігав енергоресурси і витратив менше виставленої йому суми, різницю можна витратити на будь-які свої потреби. Тобто цими грошима можна розпоряджатися за своїм розсудом. Наприклад, ви повинні заплатити 600 гривень за комуналку в лютому, а субсидії отримали 1000 гривень. Значить, 400 гривень залишку можна витратити як завгодно. Однак таке можливо, тільки коли відсутня заборгованість по оплаті комунальних послуг. Якщо одержувач монетизированной субсидії візьме гроші, але вчасно не розрахується за надані послуги і за станом на травень 2019 року надійде інформація про заборгованість понад 340 гривень, субсидію на новий період 2019-2020 рр. не буде призначено .