“Мама не може підійти до телефону. Вона б’є Маргариту“, або чому діти наркозалежної ризикують опинитися на вулиці разом з тіткою-опікуном

Мусить виносити сміття з хати на обговорення всієї України, бо служби місцевого самоврядування Броварів замість того, щоб допомогти, погрожують забрати у матері-опікунки дітей в дитбудинок.

“Мама не може підійти до телефону. Вона б’є Маргариту“, або чому діти наркозалежної ризикують опинитися на вулиці разом з тіткою-опікуном - today.ua

Сестри Ліля та Юля Лебідь часті гості популярних ток-шоу, де складну ситуацію родини по «кісточках» розбирають експерти. Як того вимагає формат шоу, у фіналі дві ворогуючі сторони обіймаються, просять вибачення й говорять одна одній зворушливі зізнання. Але за кадром усе відбувається по-іншому. На Лілю вдома чекає продовження пекла, дбайливо створеного молодшим братом і сестрою Юлею, яка на камеру щоразу пускає сльози покаяння.

Замість розваг у 19 стала опікуном

Через постійні батькові зради, їхній матері увірвався терпець. Напередодні новорічної ночі вона вбила свого чоловіка. Суд позбавив жінку волі на чотири роки. В день проголошення вироку Ліля не вагалася: опікуном для своїх неповнолітніх брата й сестри стане саме вона. Дівчині було 19 років.

Усі переваги юного життя пробігали повз неї. Ліля дбала про дітей і про батьківську нерухомість. Свої права на неї заявили батькові родичі. Тож відстоювати право власності з документацією кожної надвірної споруди теж стало обов’язком дівчини. Тим часом Юля мало переймалася родинними труднощами. Відраду знайшла в наркотиках. У глибокому наркотичному сп’янінні народила свою першу доньку. Лікар говорила, що Юля не розуміла, що з нею коїться. Звісно, немовля матері-наркоманці не віддали. А та й не тужила. Поспішила до співмешканця ловити маковий кайф.

“Мама не може підійти до телефону. Вона б’є Маргариту“, або чому діти наркозалежної ризикують опинитися на вулиці разом з тіткою-опікуном Юлія Лебідь

Через півроку наркозалежна сестра, маючи вже дві судимості, таки втрапила за ґрати за зберігання й розповсюдження наркотиків. Ще за кілька років Ліля, маючи трьох власних діток, несподівано стала опікуном трьох сестриних малят.

«До Юлі якось зателефонувала наша мама. Просто дізнатися як справи, – розповідає Ліля, – її неабияк насторожив гострий дитячий крик у слухавці».

«Мама не може підійти до телефону. Вона б’є Маргариту (прим. старшу доньку)», – пояснила бабусі Габріела (середня донька Юлі). Згодом старшенька розповідала поліції, що мама, тримаючи сестру за волосся, била її головою об піаніно, затискаючи рота, бо Рита провинилася: поцупила у квартирантки морозиво. Дитину били жорстоко і не вперше. Судмедексперти встановили, що гематоми й синці не сходили – на дрібненькому дитячому тільці вони нашаровувалися.

Горе-матір позбавили батьківських прав. А Ліля стала опікуном для своїх племінників. Через це її власна сім’я невдовзі розпалася.

«Чоловік сказав, що втомився виховувати моїх племінників. Поставив мене перед вибором: або він, або діти. Заради малечі довелося пожертвувати власним жіночим щастям. Зараз біля мене є чоловік – батько моєї наймолодшої донечки. Він не злякався, що у мене шестеро дітей і дуже складні стосунки з сестрою».

Будинок розбрату. Замість вдячності виганяють на вулицю

Будинок Ліля оформила як спільну спадщину. Кожному дісталася однакова кількість метрів. Перший поверх залишився за Лілею, адже ця площа була частиною старого будинку і потребувала перебудови. На другому, новому, господарем зголосився бути Роман. На третьому, як планувалося, хазяйнувати стане Юлія. Тут би й годилося чекати щасливого фіналу та великого родинного примирення. Але так починалося пекло. Невдовзі на своїй сторінці у соцмережі Ліля публікує волання про допомогу: з рідного дому її та діток виганяють на вулицю рідні брат та сестра.

«Цьогоріч брат прийшов до мене вимагати грошей. Він одружений, має дитину, 15 років живе окремо, але кошти, аби провести комунікації на свій другий поверх, вимагає з мене. Мовляв, на перший поверх, мій, комунікацію проводили батьки, отже, тепер моя черга оплачувати проведення таких на другий поверх, але я відмовила. У мене діти. Старша донька навчається у коледжі, племінниця Маргарита – випускниця 9-го класу, готується до вступу. У мене не такий дохід, аби я могла ще оплатити йому ремонт», – пояснює Ліля.

Розлючений брат пообіцяв унеможливити її проживання в будинку, а на перший поверх поселити Юлію, хоч кілька років тому сам же й вигнав непутящу сестру за те, що та влаштувала з дому справжнісінький притон.

12 серпня цього року Ліля з дітьми запам’ятають надовго. У цей день їхнє затишне й безхмарне родинне життя раптом перетворилося на безкінечні сварки, бійки та утиски.

«Роман з Юлією пізно увечері вдерлися в будинок, виламали замки в дитячих кімнатах, взялися виносити меблі. Роман мене тягав, штовхав, щоб не заважала. Племінниця кинулася мене захищати, але він вдарив її головою об двері. Діти дуже злякалися. Аж повибігали на вулицю з криками: «Допоможіть! Нашу маму б’ють!». В одній із шаф були гроші. Заощаджували для Маргаритчиного навчання, планували велику покупку. Усе зникло».

“Мама не може підійти до телефону. Вона б’є Маргариту“, або чому діти наркозалежної ризикують опинитися на вулиці разом з тіткою-опікуном

Спеціалісти можуть допомогти… соціальним психологом

Відео цього та інших схожих нападів (адже Юля з дітьми таки захопили дитячі кімнати першого поверху, і підтримувати їх щодня приїздить Роман), Ліля зберігає як доказ, але заява про побиття дитини та вкрадені кошти досі припадає пилом у когось зі слідчих броварської поліції.

Юля ж благополучно народила сьому дитину. Сестра впевнена – позбавлена материнських прав Юля народжує кожних два-три роки аби жити коштом державної компенсації. Проте залишається такою ж байдужою матір’ю. Найстарша з тих, що живуть при ній – Софійка. Спостерігаючи, як тьотя Ліля цілує своїх дівчаток перед сном, біжить і собі з простертими рученятами за ласкою. Хоча в школі восьмирічну дівчинку характеризують як вкрай агресивну дитину. Певно, там не знають, що вдома рідна мати її регулярно б’є по голові предметами, які потраплять у руки.

Ліля вже звернулася до суду з позовною заявою про визначення порядку користування конкретними кімнатами. Бо так порадили їй спеціалісти опікунської ради: вирішувати майнові питання, розділятися і якомога менше спілкуватися з родичами. Інакше опікунських трійко дітей заберуть у дитбудинок. А ще призначили конфліктній родині соціального психолога…

Любителька наркотиків, а тепер і оковитої, Юля гордовито розклала на відвойованих у власних дітей поличках іконки. Габріела, з жахом спостерігаючи, як біологічна мати щовечора припадає до молитви, запитує у Лілі: «Мамо, а Юля просить Бога, щоб нас з дому вигнати?"

В Україні можна буде вийти на пенсію до 60 років: що для цього необхідно
Через кілька років громадяни України отримають право виходити на заслужений відпочинок до того, як їм виповниться 60 років. Однак така пенсія буде дос...
В українському небі з'явиться ще один лоукостер із Туреччини
У небі України з'явиться ще один турецький лоукостер. З 30 березня почне регулярні авіарейси з Києва в Анкару і назад компанія AnadoluJet, яка є лоуко...
Названо мобільні додатки, які найбільше розголошують дані своїх користувачів
Фахівці з кібербезпеки назвали кілька мобільних додатків, які розголошують найбільше даних про своїх користувачів. Лідером серед них виявився  Instagr...
У травні всіх споживачів переведуть на річний тариф на газ, проте плата за місячними тарифами може виявитися дешевшою
Вже з 1 травня всіх побутових споживачів за замовчуванням переведуть на річний тариф на газ. При цьому громадяни зможуть із нього перейти на місячний ...
Колишній глава “Укрзалізниці“ Войцех Бальчун буде в Україні добувати бурштин
Незабаром видобутком бурштину на Рівненщині займеться екс-глава “Укрзалізниці“ - польський рок-музикант Войцех Бальчун. Він є співвласником одного з б...