Людям з діабетом треба вживати горіхи: вчені назвали сорти

Автор: Міхєєнко Наталія

Людині з діабетом другого типу варто регулярно вживати певні горіхи (наприклад, волоські горіхи та мигдаль). Про це повідомляють вчені Гарвардської школи громадської охорони здоров'я імені Чана в Бостоні.

Людям з діабетом треба вживати горіхи: вчені назвали сорти - today.ua

Доведено, що горіхи на 25% знижують ризик передчасної смерті з будь-якої причини, а кожна додаткова порція горіхів скорочує ризики проблем на 3%.

Вчені підрахували, що при діабеті необхідно вживати 5 і більше порцій (1 порція - 28 грамів) на добу. Також важливий і сорт горіхів. Краще всього саме при діабеті другого типу допоможуть волоські горіхи, мигдаль, кешью, фісташки, горіхи пекан, макадамія, фундук і кедрові горішки.

Людям з діабетом треба вживати горіхи: вчені назвали сорти

Популярні зараз

Пенсіонерам автоматично перерахують пенсії з 1 травня: які доплати отримають українці

В Україні вирішили змінити правила торгівлі цигарками, алкоголем та паливом

В Україні стартувала “м'яка“ мобілізація, - Reuters

Учені фіксують масове просідання поверхні землі у різних регіонах планети: які країни підуть під воду

Горіхи — це контроль цукру в крові, а значить — контроль тиску і рівня холестерину. Також горіхи позитивно впливають на наші судини, зокрема, знижують ризик запалення і зміцнюють їх.

Вчені з Університету Ньюкасла з'ясували, що цукровий діабет другого типу можна перемогти. Якщо людина, якій поставили діагноз цукровий діабет другого типу, схудне і буде дотримуватися раціонального харчування та здорового способу життя, з захворюванням можна буде впоратися без таблеток.

Важливо, щоб люди сідали на дієту як можна раніше після постановки діагнозу — не пізніше ніж через два роки і сім місяців, радять вчені. Адже вже через три роки клітини підшлункової залози втрачають здатність до самовідновлення, і діабет стає хронічним.

Спосіб життя, харчування та спадковість впливають на розвиток діабету другого типу. Якщо людина любить солодку і жирну їжу, мало рухається, курить, п'є алкогольні напої, а в родині є хворі на цю недугу, ризик захворіти зростає багаторазово. Так що треба намагатися звільнятися від шкідливих пристрастей і вести здоровий спосіб життя.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Крім правильного харчування, корисно багато ходити пішки, займатися фізкультурою. Цукровий діабет другого типу розвивається повільно, тривалий період часу, і людина не звертає уваги на симптоми: спрагу, надмірний голод, часте сечовипускання.

Раніше Today.ua писав, що в Україні це захворювання діагностовано у 1,3 млн осіб. У більшості з них діабет обумовлений зайвою вагою і гіподинамією. Цукровий діабет — третя причина високої смертності в Україні. Перша — серцево-судинні захворювання, а друга — онкологія.