У Криму скоротилась кількість дітей, які навчаються українською мовою. Це зафіксувала моніторингова місія ООН.
Про це повідомляє "Deutsche Welle".
Кількість кримських дітей, які отримували освіту українською мовою у 2017-2018 навчальному році, скоротилась на 14 відсотків порівняно з попереднім навчальним роком. У зазначений період викладання українською мовою забезпечувалось лише однією школою на півострові та у 13-ти україномовних класах російськомовних шкіл, де загалом навчались 318 дітей.
Про це йдеться в тематичній доповіді "Про ситуацію з правами людини в тимчасово окупованих Автономній Республіці Крим та місті Севастополі (Україна)", яку підготувало Управління Верховного комісара ООН з прав людини учора, 13 вересня.
Тенденція зменшення викладання українською мовою пояснюється асиміляцією у переважно російськомовному середовищі та різними стримувальними чинниками.
"Колишня учителька з Ялти повідомила, що батьків, які вимагають, щоб їхні діти отримували освіту українською мовою, вносять до списків, які передаються ФСБ", — йдеться у тексті доповіді.
Раніше органи влади РФ повідомляли, що у 2017-2018 навчальному році українську мову вивчали 6,4 тисячі учнів, тоді як у 2016-2017 році їх було 12 892. У доповіді ООН зазначається, що такі розбіжності щодо достовірності цих даних.
Нагадаємо, наприкінці вересня Порошенко виступить на засіданні Генасамблеї ООН.