Today.ua

Луценко заважає НАБУ покарати корупціонерів-митників: розгорівся скандал

Рішення генпрокурора Юрія Луценка змінити підслідність у справі про корупцію на митниці заважає притягнути до відповідальності посадовців, які завдали державі збитків на 170 мільйонів гривень. Таку інформацію надали в Національному антикорупційному бюро, відзначивши, що справа стосується корупційної схеми з розмитнення низкою компаній імпортованих товарів за заниженою вартістю, яку детективи розслідують з жовтня 2017 року.

За даними слідства, посадовці ДФС своїми незаконними діями нанесли державі збитків у 170 мільйонів гривень. НАБУ ініціювало накладення арешту на 450 мільйонів гривень компаній-учасниць схеми. Відомо, що в листопаді 2017-го кінцевий бенефіціар цих компаній пропонував детективам 800 тисяч доларів, аби справу передали іншому правоохоронному органу. Обвинувальний акт стосовно особи, яка намагалася надати неправомірну вигоду, скерований до Печерського районного суду міста Києва у липні 2018 року.

У НАБУ стверджують, що чим ближче слідство наближається до фініша, тим більше Юрій Луценко почав втручатися у роботу НАБУ.

Так, 15 серпня 2019 року Луценко змінив підслідність провадження і передав його до Національної поліції. Генпрокурор зробив це раптово, з незрозумілих підстав та без вивчення матеріалів кримінального провадження.

"Відтак, Юрій Луценко врешті зробив те, чого домагався пропозицією неправомірної вигоди детективам НАБУ кінцевий бенефіціар компаній, які фігурують у розслідуванні", — зазначили в НАБУ.

Також у Бюро наголосили, що це не перший випадок, коли Луценко змінює підслідність справ, які за законом мають вести детективи НАБУ.

Раніше повідомлялося, що Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) почало займатися схемами, які дозволили родині Генпрокурора Юрія Луценка "побудувати свою бізнес-імперію”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ