Луценко відреагував на спробу Зеленського його звільнити

3278
Луценко відреагував на спробу Зеленського його звільнити - today.ua
Фото: УНІАН
Loading...

Генеральний прокурор України Юрій Луценко відреагував на спробу Володимира Зеленського його звільнити, назвавши незаконним внесення президентом України до Верховної Ради подання на його звільнення. Луценко заявив, що в парламенті не знайдеться голосів за його відставку, і додав: "Президент не має права робити подання на моє звільнення. Щоб мене звільнити, потрібна моя заява або недовіра депутатів Верховної Ради".

Зазначається, що стаття 42 Закону України "Про прокуратуру" передбачає звільнення генерального прокурора за згодою Верховної Ради:

  • у зв’язку з поданням заяви про дострокове припинення повноважень на адміністративній посаді за власним бажанням;
  • на підставі подання кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів або Вищої ради правосуддя;
  • у разі наявності заборгованості із сплати аліментів на утримання дитини, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за дванадцять місяців з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання.

Що ж стосується заяв про те, що у чинного генпрокурора немає юридичної освіти та процесуального досвіду, Юрій Луценко зазначив, що за законом у керівника ГПУ має бути юридична освіта або досвід роботи у законодавчому та/або правоохоронному органі не менше п’яти років.

"У мене чотири роки роботи в Міністерстві внутрішніх справ і п’ять років у Верховній Раді", — наголосив Луценко.

Як раніше писав Today.ua, Юрій Луценко не збирається подавати у відставку, бо вважає, що повністю справляється зі своїми обов’язками на посаді очільника обвинувально-наглядового відомства.

У той же час, Луценко заявив про відкриття трьох кримінальних справ за фактами державної зради, підготовки до фінансування терористів і підготовки до перешкоджання українській армії, обурившись заявою голови української делегації в Тристоронній контактній групи Леоніда Кучми про “заборону вікривати вогонь в бік супротивника”.

ПриватБанк стежить за своїми клієнтами
ПриватБанк краще за всіх у світі стежить за “відмиванням” грошей через Приват24, блокуючи картки українців за “підозрілий” рух грошей. Про новий кричущий інцидент розповіла незадоволена...
Київстар закриває старі тарифи з 22 жовтня
Один з найбільших українських мобільних операторів Київстар, який у вересні закрив 10 застарілих тарифів для своїх абонентів, анонсував “чистку” контрактних тарифних планів. Стало відомо, що...
В Україні підвищили пенсії: ПФУ розповів, кому пощастило
В Україні розмір середньої пенсійної виплати зріс на 14 гривень. У Пенсійному фонді повідомили, що середній розмір пенсії для українців у третьому кварталі 2019 року...
Дієтологи розповіли, як схуднути при сидячій роботі
Активність і правильне харчування – ось формула ефективного схуднення для будь-якої людини. Але навіть ті, хто веде малорухливий спосіб життя, можуть привести себе у форму,...