Лондон знав про наміри саудівців викрасти журналіста Хашокджі — ЗМІ

Стало відомо, що розвідка Великобританії (МІ-6) ще на початку вересня мала інформацію про викрадення саудівського журналіста Джамаля Хашокджі.

Лондон знав про наміри саудівців викрасти журналіста Хашокджі — ЗМІ - today.ua
Фото: Reuters

За даними джерела, наближеного до журналіста, за три тижні до загибелі Джамаль Хашокджі планував оприлюднити інформацію про застосування Саудівською Аравією хімічної зброї в Ємені.

Наказ про викрадення Джамаля Хашокджі виходив з «королівського кола», проте невідомо, чи знав наслідний принц Мухаммед бен Сальман про цю операцію.

Спочатку планувалося, що Джамаль Хашокджі буде викрадений і доставлений в Саудівську Аравію для допиту. 1 жовтня МІ-6 засікла висунення групи і просила своїх саудівських колег скасувати операцію, однак це прохання не було почуте.

Том Вілсон з аналітичного центру Генрі Джексона називає Хашокджі «інсайдером саудівського режиму, ісламістом, членом радикальної організації "Брати-мусульмани" і особистим другом глави "Аль-Каїди" Усами бен Ладена.

Раніше повідомлялося, що Джамаль Хашокджі був убитий в консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі 2 жовтня. Тіло досі не знайдено.

У Саудівській Аравії затримали 18 осіб, яких підозрюють у причетності до злочину.

ДЖЕРЕЛОУНІАН