Lifecell і Huawei запускають 3G у найвіддаленіші села

529
Lifecell і Huawei запускають 3G у найвіддаленіші села - today.ua

Один із найбільших операторів мобільного зв’язку Lifecell спільно з компанією Huawei запустив пілотний проект з надання доступу до мобільного широкосмугового інтернету жителям віддалених українських сіл.

Сільські жителі Запорізької та Харківської областей, які раніше могли користуватися лише голосовим зв’язком Lifecell, отримали доступ до швидкісного мобільного інтернету 3G.

Бездротова передача даних між віддаленими майданчиками мобільного зв’язку здійснюється за допомогою рішення RuralStar. У результаті доступ до мережі 3G отримають жителі віддалених населених пунктів, які на даний момент мають тільки 2G-покриття.

Рішення RuralStar від Huawei розроблено для прискорення, спрощення та здешевлення побудови базових станцій в селах. Його революційною особливістю є використання для передачі сигналів між майданчиками тих же радіочастот, що і для надання послуг мобільного зв’язку. Для цього більше не потрібно тягнути кабель або будувати радіорелейні антени в межах прямої видимості, що особливо зручно для поліпшення зв’язку в гірській місцевості.

“Ми вважаємо, що в Україні дозрів попит на таку технологію, так як у приблизно 20% населення і приблизно на половині території країни немає доступу до 3G”, – зазначив керівник проекту компанії “Хуавей Україна” Чжан Хайчао.

Інвестиції в проект оцінюються в кілька сотень тисяч доларів, а економія коштів складе до 20% у порівнянні з традиційним методом побудови мережі. Строк повернення інвестицій у будівництво однієї станції не перевищує 5 років завдяки скороченню витрат на виготовлення і установку обладнання і низькому енергоспоживанню.

Раніше повідомлялося, що три найбільших українських мобільних оператора — Vodafone, Lifecell і “Київстар” — підвищують вартість своїх послуг.

загрузка...