Лідер “Нацкорпусу” Білецький розповів, чому не голосував за курс України на НАТО і ЄС

2759
Лідер "Нацкорпусу" Білецький розповів, чому не голосував за курс України на НАТО і ЄС - today.ua

Лідер “Національного корпусу” Андрій Білецький висловив свою позицію щодо голосування Верховної Ради за зміни до Конституції України щодо стратегічного курсу на вступ в ЄС і НАТО. Зокрема він пояснив, чому не голосував за відповідний законопроект.

“Останні кілька днів часто запитують, чому ми з Олегом Петренком (народний депутат, член “Нацкорпусу”, – ред.) не голосували за зміни до Конституції України щодо стратегічного курсу на вступ в ЄС і НАТО. Пояснюю: Конституція – це концептуальний документ, який визначає головні принципи Держави, функціонування її організму. Вписувати туди поточні зовнішньополітичні завдання – це перетворення Конституції на політичну дешевку. І на таке можуть піти лише політичні дешевки, ким ми себе не вважаємо”, – наголосив Білецький.

Політик впевнений, що відповідне голосування – це “дешевий популізм Порошенка”.

Крім того, на думку Білецького, ухвалення такого закону ні на крок не зближує Україну ані з ЄС, ані з НАТО.

“При такому стані економіки, рівні корупції, окупації частини території нас там все одно бачити не хочуть. Ми просто принижуємось як Нація, вимолюючи прийняти туди, куди нас не кличуть”, – впевнений лідер “Нацкорпусу”.

Також Білецький назвав голосування Ради “приниженням Конституції”.

“Ми принижуємо Конституцію, змінюючи її під рекламні слогани найближчої виборчої кампанії. Конституція США ухвалена в 1787 році. Можете уявити, щоб американці міняли Конституцію, вписуючи туди АНТАНТУ під час Першої Світової, Союзників під час Другої, або НАТО під час Холодної війни? Вони занадто поважають свою Конституцію для такого”, – зазначив він.

Білецький також висловив побоювання щодо того, що станеться, якщо ЄС раптом розпадеться – тоді доведеться знову збирати парламент, щоб викреслити з Конституції цей пункт.

“З таким самим успіхом можна закріпити ще багато чого. Наприклад, щоб усі були багаті і щасливі. Або закріпити курс на те, що ангел спуститься з небес і вирішить всі наші проблеми. Навряд чи здійсниться, але звучить непогано”, – іронізував політик.

Нагадаємо, вчора, 7 лютого, народні депутати остаточно затвердили в Конституції України зміни щодо курсу України на ЄС та НАТО.

Згодом були оприлюднені фракції та прізвища тих, хто не підтримав відповідний законопроект.

загрузка...