Легалізація грального бізнесу і видобутку бурштину: Зеленський дав доручення Кабміну і Раді та встановив дедлайни

Президент України Володимир Зеленський доручив Кабінету міністрів і Верховній Раді розробити і прийняти закони про легалізацію грального бізнесу і видобутку бурштину до 1 грудня 2019 року. Про це йшла мова сьогодні, 2 вересня, під час зустрічі глави держави з українським урядом, керівництвом парламенту і силових органів.

Легалізація грального бізнесу і видобутку бурштину: Зеленський дав доручення Кабміну і Раді та встановив дедлайни - today.ua

Зеленський наголосив, що законопроекти повинні бути розроблені до 1 жовтня 2019 року. Відповідальними за це президент призначив прем'єр-міністра України Олексія Гончарука і міністра фінансів Оксану Маркарову.

"Прийняти закони про легалізацію грального бізнесу, про легалізацію видобутку бурштину. Термін - до 1 грудня 2019 року. Відповідальні - Дмитро Разумков, Давид Арахамія", - заявив Зеленський.

Крім цього, Зеленський розпорядився, щоб уряд підготував, а парламент прийняв до 1 грудня законопроект про ринок земель сільськогосподарського призначення та скасував мораторій на продаж землі. Також глава держави доручив здійснити повний аудит держреєстрів, спростити умови підключення бізнесу і громадян до мереж.

Нагадаємо, раніше президент України Володимир Зеленський назвав ситуацію з незаконним видобутком бурштину "війною між державою і кримінальними авторитетами". Він також зазначив, що ця війна набула особливо великих масштабів в 2014 році, і “ніхто цього не контролював, крім угруповань і навіть держслужбовців, які займалися цією діяльністю”.