Today.ua

Київстар слідкує за абонентами через “розумні“ пристрої: що потрібно знати

Київстар, український оператор мобільного зв’язку, успішно протестував та запустив мережу "інтернету речей" в трьох областях України. Це технологія, яка забезпечує середовище збору даних з різних пристроїв: датчиків, лічильників, сенсорів, тощо. Про це йдеться на офіційному сайті мобільного оператора.

Після успішного тестування в першому півріччі 2019 року Київстар розгорнув технологію NB-IoT (Narrow Band Internet of Things) - мережу для "розумних" пристроїв - в трьох областях України. Ними стали Харківщина, Дніпропетровщина і Львівщина. В цілому з моменту початку тестування мережа NB-IoT вже пілотно працює на 28 фрагментах мережі Київстар в Києві, Одесі, Львові, Харкові та Дніпрі.

Директор з розвитку нових напрямків бізнесу в Kyivstar Ілля Польшаков зазначив, що промисловий IoT для Київстар - стратегічний напрямок для розвитку, поштовх якому в Україні дала поява стандарту зв'язку 4G.

"Наш досвід показує, що бізнес різних напрямків зацікавлений в технології мережі для "розумних" пристроїв, адже це можливість автоматизувати системи обліку споживання ресурсів на підприємстві, а це означає, що компанії можуть значно оптимізувати операційні витрати", - зазначив він.

NB-IoT (Narrowband Internet of Things) – технологія бездротової вузькосмугової передачі даних у стандарті 3GPP, яку було розроблено спеціально для пристроїв "інтернету речей". Технологія відноситься до "енерго-ефективних мереж далекого радіусу дії" LPWAN (англ. Low-power Wide-area Network). За допомогою NB-IoT забезпечується двосторонній зв'язок пристроїв, що діє в частотному каналі шириною 200 кГц. Швидкість передачі даних в мережі NB-IoT сягає до 200 кбіт/с, що є достатнім для пристроїв, які періодично передають однотипні дані невеликого обсягу.

Нагадаємо, Kyivstar запустив новий соціальний тариф.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ