Київ опинився на першому місці по забрудненості повітря в світі

Київ очолив антирейтинг міст з найбрудніших повітрям у світі, згідно з даними ресурсу IQAir. Напередодні, 16 квітня, Київ і передмістя накрила пилова буря, яка охопила столицю густим смогом. Крім того, поновилися пожежі в Чорнобильській зоні, які напередодні загасив дощ. Сильний вітер розніс осередки тління деревини і вогонь спалахнув знову.

Київ опинився на першому місці по забрудненості повітря в світі - today.ua

У свіжому рейтингу столиця України обійшла міста Китаю, В'єтнаму і Індонезії. На другому місці після Києва за рівнем забруднення повітря - Чунцін (Китай), на третьому - Чанг Травень (Тайланд).

Київ опинився на першому місці по забрудненості повітря в світі

Максимальний показник забруднення над Києвом був зафіксований ввечері 16 квітня - в діапазоні 380 AQI, вночі він опустився до 238 AQI (високий). Станом на 8:00 17 квітня, цей показник знаходиться в межах 163 AQI, і залишається в рази вище норми.

Такий рівень забрудненості може негативно впливати на здоров'я мешканців міста, зокрема, на людей із захворюваннями легень і серця. Киян і мешканців передмість просять ввечері і вночі закривати вікна і не виходити на вулицю.

Київ опинився на першому місці по забрудненості повітря в світі

Дані на сервісі IQAir змінюються буквально щогодини. Ви можете в режимі реального часу відслідковувати показники чистоти повітря усіх міст світу (наявність в повітрі зважених частинок, дрібного пилу та аерозолю, тощо).

Відстежити онлайн стан повітря в столиці по районах можна на карті SaveEcoBot. У Києві встановлено 106 станцій моніторингу стану атмосферного повітря, 55 з яких безперервно працюють. Вони відмічені на карті кольоровими колами.

Найбільш забрудненими на даний момент залишаються частково Харківський масив, Лівий берег, Голосіївський район, Караваєві дачі та Мінський масив.

Київ опинився на першому місці по забрудненості повітря в світі

Нагадаємо, попередні високі показники рівня забрудненості повітря були зафіксовані у столиці 10 квітня. Тоді показник забруднення над Києвом становив 178 AQI, що на той момент було найвищим значенням у світі.

ДЖЕРЕЛОiqair.com