КВУ розповів про порушення на місцевих виборах

Спостерігачі Комітету виборці України повідомляють про поширення провокативних агітаційних матеріалів, які помітили у неділю, 30 червня, під час виборів депутатів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів у об’єднаних територіальних громадах. Про це повідомляє КВУ у Facebook.

КВУ розповів про порушення на місцевих виборах - today.ua

Скажімо, у Пологівській ОТГ Запорізької області напередодні дня голосування в поштових скриньках місцевих жителів з’явилися агітаційні листівки, в яких міститься заклик підтримати на виборах за партію "Батьківщина".

У листівках вказано, що партія "Слуга народу" перебуває на етапі формування своїх осередків, а тому на виборах в Пологівській ОТГ варто підтримати партію "Батьківщина", яка нібито є партнером "Слуги народу" в парламенті.

Представники обласної організації "Батьківщини" повідомили, що не мають жодного відношення до поширення матеріалів, які виконані в стилістиці партії "Слуга народу".

Також спостерігачі КВУ зафіксували наявність незаконних агітаційних матеріалів у день голосування. Зокрема, це стосується розміщення матеріалів у невідповідних місцях. Наприклад, в с. Бугаївка Радивилівського району Рівненської області агітаційні матеріали розміщено було на стовпах.

КВУ розповів про порушення на місцевих виборах

У день голосування спостерігачі КВУ повідомили про підвезення виборців до дільниць. Так, у с. Іваннє Дубенського району Рівненської області представник КВУ став свідком ситуації, коли один з кандидатів у депутати підвіз на дільницю кількох виборців у нетверезому стані.

Серед проблем в день голосування – організаційні недопрацювання в роботі комісій. Так, у Луганській області на дільницях і в сільських ТВК відсутні інформаційні дошки, а постанови комісій розміщено в різних містах.

Також відсутні спеціальні конверти для запечатування протоколів, замість них видані звичайні поштові конверти.

У Рівненській області в с. Сестрятин Радивилівського району було зафіксовано кілька спроб видачі бюлетенів без паспорту. Виборці мотивували бажання проголосувати без документу тим фактом, що члени комісій особисто знають цих осіб. Після зауваження від спостерігачів КВУ члени комісій відправляли таких громадян за документами.

В с. Кузьмівка Сарненського району Рівненської області подружжя хотіло проголосувати без паспортів. Однак, коли представник КВУ намагався зафіксувати цей факт, знімаючи на відео, члени комісії пояснили чоловіку та дружині, щоб без пред’явлення паспорта голосувати заборонено.

Спроби видачі бюлетенів без належних документів також зафіксовано в Горохівській ОТГ Миколаївської області - ДВК відмовилася видавати бюлетені особам без документів.

В смт. Березнегувате на дільниці стався конфлікт між виборцем та членами ДВК. Комісія, діючи в рамках закону, не видала виборцю бюлетень, оскільки громадянин надав посвідчення водія. У с. Новоолександрівка виборець прийшов голосувати з ксерокопією паспорту, й комісія відмовила особі у видачі бюлетеню.

У день виборів виникають окремі проблеми, пов’язані із порушенням таємниці голосування. Так, у Миколаївській області на виборчій дільниці в с. Мігія Первомайського району ДВК було неправильно облаштовано та розташовано кабінки для таємного голосування. В результаті виборці могли спостерігати як голосують інші громадяни. Після зауваження комісія усунула порушення.

Спостерігачі КВУ повідомляють про окремі випадки голосування осіб, які не були включені в список для голосування. Так, в Черкаській області в Драбівській ОТГ на дільниці № 79 у с. Драбів член цієї ДВК від ВО "Батьківщина" проголосував, хоч і не був зареєстрований як виборець на цій дільниці. Інші члени ДВК викликали поліцію.

На окремих дільницях мають місце організаційні проблеми. Так, в Паланській ОТГ у с. Юрківка Черкаської області відсутній журнал реєстрації, внаслідок чого спостерігачі реєструються на звичайному листі паперу. На одній з дільниць на виборах депутатів Сутисківської сільської ради Тиврівського району Вінницької області спостерігачами КВУ було виявлено, що виборці одного з округів помилково отримали бюлетені іншого округу.

Зазначимо, сьогодні вибори відбуваються у 66 ОТГ.

Українцям скасували пеню і штрафи за несплату комуналки: Шмигаль розкрив подробиці
На фоні підвищення тарифів на комуналку в січні багато українців не мали можливості оплатити квитанції з величезними сумами. Прем'єр-міністр Денис Шми...
Заздрість і захват: Катерина Кухар не перестає захоплювати своєю витонченою фігурою
Катерина Кухар ділиться останніми фотографіями з Мальдівських островів, бо сьогодні, 26 січня 2021 року прима-балерина разом з сім'єю відправилася дод...
ПриватБанк змінює реквізити рахунків для своїх клієнтів
ПриватБанк в лютому перейде на єдиний МФО і автоматично змінить своїм клієнтам реквізити банківських рахунків. Про це повідомили в прес-службі ПриватБ...
“Холостяк 11“ Михайло Заливако: що думають про нового героя шанувальниці шоу
“Холостяк 11“ Михайло Заливако не справив належного враження на жінок - прихильниць популярного телевізійного шоу. Користувачки соціальних мереж серйо...
Безлімітний інтернет Vodafone всього за 1 копійку: як підключити послугу
Безлімітний інтернет Vodafone за одну копійку в день можна підключити до кінця лютого. Стало відомо, за яких умов, і на якому тарифі клієнт може дозво...