КВУ розповів про порушення на місцевих виборах

КВУ розповів про порушення на місцевих виборах - today.ua
Loading...

Спостерігачі Комітету виборці України повідомляють про поширення провокативних агітаційних матеріалів, які помітили у неділю, 30 червня, під час виборів депутатів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів у об’єднаних територіальних громадах. Про це повідомляє КВУ у Facebook.

Скажімо, у Пологівській ОТГ Запорізької області напередодні дня голосування в поштових скриньках місцевих жителів з’явилися агітаційні листівки, в яких міститься заклик підтримати на виборах за партію “Батьківщина”.

У листівках вказано, що партія “Слуга народу” перебуває на етапі формування своїх осередків, а тому на виборах в Пологівській ОТГ варто підтримати партію “Батьківщина”, яка нібито є партнером “Слуги народу” в парламенті.

Представники обласної організації “Батьківщини” повідомили, що не мають жодного відношення до поширення матеріалів, які виконані в стилістиці партії “Слуга народу”.

Також спостерігачі КВУ зафіксували наявність незаконних агітаційних матеріалів у день голосування. Зокрема, це стосується розміщення матеріалів у невідповідних місцях. Наприклад, в с. Бугаївка Радивилівського району Рівненської області агітаційні матеріали розміщено було на стовпах.

У день голосування спостерігачі КВУ повідомили про підвезення виборців до дільниць. Так, у с. Іваннє Дубенського району Рівненської області представник КВУ став свідком ситуації, коли один з кандидатів у депутати підвіз на дільницю кількох виборців у нетверезому стані.

Серед проблем в день голосування – організаційні недопрацювання в роботі комісій. Так, у Луганській області на дільницях і в сільських ТВК відсутні інформаційні дошки, а постанови комісій розміщено в різних містах.

Також відсутні спеціальні конверти для запечатування протоколів, замість них видані звичайні поштові конверти.

У Рівненській області в с. Сестрятин Радивилівського району було зафіксовано кілька спроб видачі бюлетенів без паспорту. Виборці мотивували бажання проголосувати без документу тим фактом, що члени комісій особисто знають цих осіб. Після зауваження від спостерігачів КВУ члени комісій відправляли таких громадян за документами.

В с. Кузьмівка Сарненського району Рівненської області подружжя хотіло проголосувати без паспортів. Однак, коли представник КВУ намагався зафіксувати цей факт, знімаючи на відео, члени комісії пояснили чоловіку та дружині, щоб без пред’явлення паспорта голосувати заборонено.

Спроби видачі бюлетенів без належних документів також зафіксовано в Горохівській ОТГ Миколаївської області – ДВК відмовилася видавати бюлетені особам без документів.

В смт. Березнегувате на дільниці стався конфлікт між виборцем та членами ДВК. Комісія, діючи в рамках закону, не видала виборцю бюлетень, оскільки громадянин надав посвідчення водія. У с. Новоолександрівка виборець прийшов голосувати з ксерокопією паспорту, й комісія відмовила особі у видачі бюлетеню.

У день виборів виникають окремі проблеми, пов’язані із порушенням таємниці голосування. Так, у Миколаївській області на виборчій дільниці в с. Мігія Первомайського району ДВК було неправильно облаштовано та розташовано кабінки для таємного голосування. В результаті виборці могли спостерігати як голосують інші громадяни. Після зауваження комісія усунула порушення.

Спостерігачі КВУ повідомляють про окремі випадки голосування осіб, які не були включені в список для голосування. Так, в Черкаській області в Драбівській ОТГ на дільниці № 79 у с. Драбів член цієї ДВК від ВО “Батьківщина” проголосував, хоч і не був зареєстрований як виборець на цій дільниці. Інші члени ДВК викликали поліцію.

На окремих дільницях мають місце організаційні проблеми. Так, в Паланській ОТГ у с. Юрківка Черкаської області відсутній журнал реєстрації, внаслідок чого спостерігачі реєструються на звичайному листі паперу. На одній з дільниць на виборах депутатів Сутисківської сільської ради Тиврівського району Вінницької області спостерігачами КВУ було виявлено, що виборці одного з округів помилково отримали бюлетені іншого округу.

Зазначимо, сьогодні вибори відбуваються у 66 ОТГ.

Модель Playboy порадила Заворотнюк не сподіватися на допомогу лікарів
Анастасія Заворотнюк, про страшну хворобу якої вже півроку ходять різні чутки, може перемогти свою недугу. Однак вона не повинна сподіватися лише на медицину. Таку пораду...
Гороскоп на 18 лютого від Павла Глоби: у Овнів можливі проблеми з грошима, а Терезам потрібно бути рішучими
Гороскоп на вівторок, 19 лютого 2020 року, обіцяє всім дуже непростий день. Втім, він може виявитися не складним, якщо відмовитися у цей день від необдуманого...
Полякова “запалила” не лише своїми піснями, але й фігурою в купальнику
Оля Полякова, яка нещодавно повернулася з відпочинку, продовжує ностальгувати за своїми нетривалими зимовим канікулами і потихеньку публікує у своєму Instagram знімки з узбережжя. Так, на...
Співачка MARUV потрапила в поліцейський відділок – дожилася зірка
MARUV, яка місяць тому стала жертвою пограбування, довелося сьогодні відвідати поліцейську ділянку. Анну Корсун (так звуть зірку по-справжньому) запросили в Шевченківське управління поліції для упізнання....
Брежнєва перекваліфікувалася на танцівницю – “коту подобається”
Віра Брежнєва вирішила змінити кваліфікацію на танцівницю. Принаймні – на деякий час. Справа в тому, що вона увійшла до складу журі нового танцювального шоу "Dance...