Кримський міст, на якому окупанти провели залізничні випробування, ще більше наблизився до осідання. Таку оцінку стану стратегічної для РФ споруди зробив вчений Юрій Вольфман. Причиною можливого осідання, на його думку, є глинисті грунти, на яких стоять палі мосту.
Російський вчений також пояснив, що за старими радянськими будівельними нормами зводити арочні мости у сейсмічних районах і не на скельній підставі було не можна. Незважаючи на те, що їх у Росії скасували, загроза нікуди не поділася.
Сьогодні система оперативного контролю за сейсмічною обстановкою в районі Кримського мосту відсутня. Щоправда, відомий учений зазначив, що за рухами земної кори на півострові стежать сім сейсмічних станцій. Але галузь все одно потребує цільового фінансування.
Зазначимо, що побудований в 2018 році Кримський міст, який з'єднує окупований Крим з територією Росії, насправді не потрібен ні РФ, ні Україні. Ціни на продукти в Криму продовжують рости. Багато хто пов'язував надії на їх зниження з відкриттям переправи через Керченську протоку. Але запуск Кримського мосту не допоміг.
Today.ua раніше писав, що по Кримському мосту в грудні 2019 року збираються пустити потяги. Інженер-мостобудівник Георгій Росновский застерігає пасажирів від поїздок — поїзд може зійти з рейок через перекосу поперечки конструкції.