Крим виявився на порозі екологічної катастрофи: Тимчук назвав причину

Народний депутат України, координатор групи "Інформаційне опір" Дмитро Тимчук на сторінці у Facebook повідомив про екологічну катастрофу, яка загрожує кримчанам та природі півострова.

Крим виявився на порозі екологічної катастрофи: Тимчук назвав причину - today.ua
Фото: beztabu.net

За словами нардепа, у зв'язку з розробкою сховищ відходів металургійного виробництва в окупованому Криму, на півострові існує висока ймовірність різкого погіршення екологічної ситуації в районі Керчі.

"Створені на місці кримських озер Нижньо-Чурбашське та Верхньо-Чурбашське сховище відходів металургії - це гідротехнічні споруди, які містять токсичні речовини у вигляді мелкодісперних частинок. Вміст у них фосфору, хрому, ванадію і миш'яку перевищує гранично допустиму концентрацію в 30-150 разів, в залежності від місця забору проби", - повідомляє Дмитро Тимчук.

За його словами, накопичені запаси сипучих відходів використовуються в якості добавки при виготовленні цементу та будівельного піску.

Тимчук попереджає, що це може привести до спалаху масових захворювань населення, а також загрожує флорі та фауні на сотні кілометрів від сховищ, шляхом поширення токсичних речовин з морською водою вздовж узбережжя Чорного моря.

Нагадаємо, у Криму через будівництво Керченського мосту виникли нові проблеми. Цього разу смт Багерове опинилося під загрозою відриву від Керчі та інших населених пунктів.