Кредити почнуть видавати по-новому: Зеленський змінив законодавство

Кредити почнуть видавати по-новому: Зеленський змінив законодавство - today.ua
Loading...

Президент Володимир Зеленський підписав закон, який встановлює чіткі вимоги до розкриття всієї інформації про видані українцям кредити, що робить саму процедуру кредитування зрозумілішою і прозорішою.

Відтепер за приховані відсотки, оманливу рекламу і нав’язування “зайвих” послуг фінансові установи ризикують бути оштрафовані. А українці зможуть заздалегідь отримувати повну інформацію про вартість позик і реальний розмір процентної ставки. Тим часом на популярні серед українців “кредити до зарплати” закон буде поширюватися тільки частково, і в більшості випадків поскаржитися на свавілля мікрофінансових організацій, як і раніше буде нікуди.

Новий закон встановлює чіткі вимоги до розкриття абсолютно всієї інформації про видані кредити, а також прямих і прихованих платежів, що сплачуються при обслуговуванні позики. Під дію документа підпадають: банки, кредитні спілки, ломбарди, лізингові та страхові компанії, а також інвестиційні фонди. Наприклад, закон вводить поняття “реальна річна відсоткова ставка”, яка включає в себе в тому числі вартість послуг нотаріуса, оцінювача, страховика, тощо. Таким чином, банк або інша фінансова установа тепер має заздалегідь прораховувати точну суму всіх платежів по кредитах і його обслуговування.

Крім того, документ встановлює правила щодо реклами фінпослуг і відповідальності за недостовірні дані. Як говорять в НБУ, закон дасть можливість зупинити оманливу рекламу неіснуючих на ринку низьких процентних ставок і карати фінансові установи за приховані відсотки.

За словами голови НБУ Якова Смолія, тільки в 2018 році Нацбанк отримав 13 тисяч скарг від споживачів, обурених якістю фінпослуг. При цьому найпоширеніше питання у скаргах — непрозора вартість послуг, коли людина бере кредит під 40% річних, але насправді платить в кілька разів більше. Після вступу в силу закону, у разі некоректного укладення договору або неповного розкриття інформації НБУ буде штрафувати установи.

Найбільш серйозна санкція стосується збільшення процентної ставки в односторонньому порядку без попередження споживача. За кожний випадок такого порушення установа повинна буде сплатити від 500 до 800 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а це від 8500 до 13 600 грн. Також законом передбачено штрафи, якщо установа не надала споживачеві повну інформацію про фінансову послугу, не дала примірник договору або уклала договір не у письмовій формі.

Раніше повідомлялося, що ПриватБанк запустив функцію оформлення кредитів з допомогою безконтактних цифрових гаманців Apple Pay і Google Pay.

Анна Кошмал із серіалу “Свати” повністю оголила груди
Анна Кошмал, яка зіграла в популярному серіалі “Свати” засвітилася в новій фотосесії. Нові фото зірки шанувальники визнали дуже відвертими. На нових знімках Анна Кошмал позує...
“Дякую Йому”: Олена Кравець попрощалася з частинкою свого життя, це було боляче
Олена Кравець, яка залишила проект “Танці з зірками” минулої неділі, тільки зараз вирішила прокоментувати свій виліт із шоу. Актриса опублікувала болючий пост на своїй сторінці...
Як схуднути дуже швидко: Аніта Луценко показала, чим потрібно снідати щодня
Відома телеведуча Аніта Луценко завжди дає цінні та важливі поради, які стосуються щоденного харчуваня та схуднення. На цей раз тренерка просто показала свій сніданок і розповіла,...
Анастасія Заворотнюк на такій стадії раку, що “важлива кожна година”: близький друг родини розповів всю правду
Анастасія Заворотнюк до сих пір перебуває в одній з московських клінік на лікуванні.  Фанати актриси з нетерпінням чекають новин про її стан здоров’я. Цього разу...