Today.ua

Кожні п'ять секунд у світі помирає дитина молодше 15 років - ООН

За даними останньої доповіді ООН, у 2017 році близько 6,3 мільйона дітей у віці до 15 років, половину з яких складали немовлята, померли по причинах, яких в більшості випадків можна було б запобігти. Це еквівалентно загибелі 1 дитини кожні 5 секунд, передає УНН з посиланням на офіційний сайт ООН.

Дослідження було проведене спільно з Дитячим фондом ООН ЮНІСЕФ, Всесвітньою організацією охорони здоров'я ВООЗ, Відділом народонаселення ООН та Світовим банком.

За даними директора з досліджень ЮНІСЕФ Лоренса Ченді, за останні чверть століття було досягнуто значного прогресу в скороченні дитячої смертності, причому з 1990 року цей показник знизився більш ніж наполовину, але "мільйони людей все ще вмирають через те, хто вони є, і де вони народилися".

«Діти з Африки на південь від Сахари постраждали більше за інших, причому половина всіх смертей дітей у віці до п'яти років приходиться на цей регіон. Третина - на Південну Азію», - йдеться у дослідженні.

За словами Ченді, без невідкладних дій, 56 мільйонів дітей віком до п'яти років, половина з яких будуть новонародженими, помре у період від 2018 до 2030 року. Водночас "з простими рішеннями, такими як ліки, чиста вода, електрика та вакцини, ми можемо змінити цю реальність для кожної дитини", заявив дослідник.

Більшість випадків дитячих смертей у віці від 5 років і старше пов'язані з такими хворобами, як пневмонія, малярія або ускладнення під час пологів.

Для дітей віком від 5 до 15 років травми, отримані в дорожньо-транспортних пригодах та внаслідок утоплення, стають більш помітною причиною смерті.

Навіть у межах країни в статистиці є великі розбіжності. Середній рівень смертності дітей у віці до п'яти років на 50% вище в сільській місцевості, ніж у містах. Освіта також є важливим чинником. Випадки смертей серед дітей до 5 років, у яких винні неосвічені батьки, трапляються більш ніж вдвічі частіше, ніж у сім’ях, де батьки отримали середню або вищу освіту.

Раніше повідомлялося, що у лікарні Херсона тіла мертвонароджених дітей утилізували як біосміття.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ