Відновити втрачене або викрадене водійське посвідчення стало набагато простіше. Корупція зведена до мінімуму і знамениті «рішали» стали нікому не потрібні. Вирішити проблему фахівці Сервісного центру обіцяють всього за кілька годин. Нова структура, нові правила гри. Одне з останніх нововведень — процес відновлення втраченого або вкраденого водійського посвідчення. Зробити це можна без прив'язки до місця вашої реєстрації в будь-якому з Сервісних центрів України. Популярний автомобільний портал Autonews.ua пропонує розглянути покрокові дії і скільки ж доведеться витратити часу і грошей на відновлення прав.
Поліція
Першим кроком при втраті або зникненні водійського посвідчення буде звернення до поліції. Можна викликати на місце події, а можна їхати прямо у відділення подавати заяву. Бажано вибрати районний заклад за пропискою або місцем проживання. По-перше, ви заощадите час, адже сама заява буде проходити кілька етапів, перш ніж потрапить в руки дільничного, який і випише вам довідку. Вона потрібна для подальшого відновлення документів і можливості сісти за кермо і дістатися до найближчого Сервісного центру МВС. Адже для замовлення дубліката техпаспорту необхідно пред'явити автомобіль.
Ціна питання: час, витрачений на поліцію, опис ситуації і тривалого очікування номеру зареєстрованої заяви. На обробку заяви дають місяць.
Техпаспорт
Після того, як довідка опиниться у вас на руках, можна сміливо вирушати до Сервісного центру.
Для відновлення техпаспорта на автомобіль знадобитися:
- паспорт та ідентифікаційний код;
- довідка з поліції;
- довіреність на автомобіль, якщо ви не власник машини.
Берете талончик і чекаєте. При невеликому навантаженні, час очікування складе 10-15 хвилин. Експерт зробить копії документів, внесе дані в комп'ютер і відправить вас з бланком на експертизу.
Автомобіль необхідно привезти на майданчик для огляду та надати документи інспекторам. Доведеться заповнити ще одну заяву на експертизу до початку процедури. Сам же процес займає всього пару хвилин. Потім вас відправлять в касу для проплати вартості експертизи у 200 гривень, а також оплати самого дубліката техпраспорта на автомобіль – 400 гривень. Ставимо печатку у юристів, підписуємо у відділі експертизи і повертаємося до консультанта, який все реєструє і відправляє вас чекати видачі документа. Очікувати можна приблизно ті ж 10-15 хвилин.
Ціна питання: 600 гривень і витрачені дві години часу.
Водійське посвідчення
Для відновлення водійських прав потрібно підготувати:
- паспорт та ідентифікаційний код;
- довідку з поліції;
- довідку з військкомату або військовий квиток;
- медичну довідку.
Існує два способи отримати медичну довідку: йти в будь-який найближчий медзаклад і проходити обстеження, а можна заплатити 300 гривень і отримати довідку за 30 хвилин. У другому випадку пройти обстеження все ж доведеться, але не дійде до аналізів та очікування їх результатів. Спеціальні клініки заточені під виписку подібних довідок та здійснюють процедуру швидко і професійно. Лікар перевірить вас і випише довідку, залишиться тільки повідомити групу крові, надати їм фотографію, як на паспорт, і назвати категорію, яка була вказана у ваших правах. Потім беремо талончик, очікуємо консультанта, проплачуємо в касі, фотографуємось і отримуємо свіжі гарячі права.
Ціна питання: 300 гривень за довідку, 200-300 гривень за посвідчення і витрачені 1 годину в Сервсином центрі і приблизно 1 година на оформлення меддовідки.
Підводні камені
Складності з процедурою можуть виникнути, якщо у вас були борги у вигляді штрафів. Вас обов'язково попросять їх сплатити і лише після цього звертатися за поновленням. Не можна обійтися й без військового квитка, який вимагають в обов'язковому порядку.
Нагадаємо, в Україні може кардинально змінитися процедура отримання водійських прав. Народні депутати від фракції “Слуга народу” внесли до Верховної Ради законопроект №2201, який має намір реформувати методику навчання наступним чином: вчити Правила дорожнього руху українці зможуть самостійно, не звертаючись в навчальні заклади; приступати до практичних занять на дорогах загального користування можна буде тільки після отримання свідоцтва про успішне проходження теоретичного іспиту. Якщо вам не вдалося здати практику з першого разу, її можна буде перездати тільки через 3 місяці.