Коронавірус в Україні: як платити за комуналку і отримувати пенсію під час карантину

Під час карантину, оголошеного в Україні через коронавірус, громадян закликають менше виходити з дому та користуватись онлайн-послугами. Тим не менш, українці, щоб заплатити за комуналку та отримати пенсії, масово "атакують" відділення "Укрпошти" та "Ощадбанку".

Коронавірус в Україні:  як платити за комуналку і отримувати пенсію під час карантину - today.ua

"Укрпошта", і "Общадбанк", в свою чергу, запевнили, що посилили карантинні заходи, забезпечивши співробітників необхідними засобами захисту. Своїх клієнтів "Укрпошта" та "Ощадбанк" закликали по можливості користуватися онлайн-послугами.

Якщо ж такої можливості немає, в Мінсоцполітики запевнили, що за прострочення по оплаті комуналки під час введеного карантину нараховувати пеню не будуть.

Національний банк України запропонував Кабміну і органам місцевої влади максимально перевести одержувачів зарплат, пенсій, соціальної допомоги та інших виплат виключно на безготівкову форму, здійснюючи виплати на банківську карту. Однак реакції уряду на цю пропозицію поки що немає.

Що ж стосується пенсій, в цьому місяці вже не вдасться нічого змінити. Так, в Пенсійному фонді повідомили, що всі готівкові виплати за березень вже перераховано "Укрпошті". Перерахування грошей на банківські рахунки збираються закінчити до середовища 25 березня. Як буде в наступному місяці (а цілком вірогідно, що карантин продовжать) - поки що невідомо.

Нагадаємо, раніше в Офісі президента розповіли, коли в Україні закінчиться карантин.