Today.ua

Контрнаступ ЗСУ не досяг поставленої мети: американські воєначальники дають прогнози на довгу і криваву війну

Контрнаступ ЗСУ просувається дуже повільно. Російські окупанти перетворили окуповані міста на фортеці із потрійною лінією захисту. Отже, українській армії, найімовірніше, не вдасться цьогоріч досягти намічених цілей. І ймовірно, вирішального удару та наступу слід чекати не раніше, ніж навесні наступного року.

Про це йдеться в матеріалі, опублікованому виданням The Washington Post.

Американські військові фахівці кажуть, що ЗСУ навряд чи вже зуміють до настання холодів дійти до Мелітополя. Саме Мелітополь є важливим стратегічним вузлом, який відкриває армії, що наступає, шлях на Крим. Місто стоїть на перетині двох важливих автошляхів і залізниці. Поки воно знаходиться в руках окупантів, вони мають сухопутний коридор до Криму і мають змогу масово переміщати військові вантажі.

Але навряд чи зараз ЗСУ вистачить ресурсу, щоби перетнути всі три смуги оборони, облаштовані росіянами на підступах до цього важливого стратегічного вузла, вважають представники американської військової розвідки. Ймовірно, що цьогоріч українські військові не зуміють узяти навіть Токмак. А взяття цього міста, безумовно, полегшило би шлях до оволодіння Мелітополем.

“Росія має там три основні оборонні лінії, а потім укріплені міста. Питання не лише в тому, чи зможе Україна порушити один чи два з них, а чи зможе вона порушити всі три та мати достатньо сил після виснаження, щоб досягти чогось значнішого, наприклад взяття Токмака чи чогось більшого”, — каже військовий аналітик з Інституту дослідження зовнішньої політики Роб Лі.

Аналогічної думки дотримується й голова Об’єднаного комітету начальників штабів США, генерал Марк Міллі. Американські військові попереджали українських колег, що це надважка задача, і що бліц-криг навряд чи вдасться. Особисто Міллі у попередніх інтерв'ю націлював українців на те, що війна буде тривалою і кровопролитною - не на один і не на два роки.

"Пару місяців тому я сказав, що цей наступ буде довгим, кривавим і повільним. І це саме те, що ми бачимо: довгий, кривавий і повільний, і це дуже, дуже важкий бій”, — наголосив Марк Міллі.

Водночас, як він зауважує, ЗСУ змогли завдати росіянам відчутного удару і принизити їх, досягши тактичних переваг на окремих ділянках фронту та ослабивши ворога фізично. Але, на жаль, цього не досить, аби добитися стратегічної переваги. Тим більше, що всі західні військові фахівці сходяться на думці, що російські військові демонструють кращу здатність до оброни, ніж від них очікували.

Українські військові, у свою чергу, кажуть, що основна перешкод для контрнаступу – російські мінні поля. Якби вдалося їх здолати, то далі контрнаступ пішов би набагато жвавіше.

Таким чином, американська розвідка вважає, що цьогоріч контрнаступ ЗСУ не досягне мети. Хіба що українське командування зважиться продовжити його в холодну пору року. Але тоді, крім питань стратегії та озброєння, доведеться ще й вирішувати питання з обігрівом, харчуванням та зимовим обмундируванням бійців. Втім, щодо трьох останніх пунктів, то аргументи західних воєначальників не цілком зрозумілі. Адже військові, які не ведуть наступу, також не сидітимуть в окопах голодними і голими.   

Нагадаємо, раніше Марк Міллі попереджав, що відвоювання українських земель буде вкрай важким і кровопролитним.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ