Комітет ПАРЄ затвердив текст резолюції щодо ситуації в Азовському морі

631
Комітет ПАРЄ затвердив текст резолюції щодо ситуації в Азовському морі - today.ua
Фото:Zik

У вівторок, 22 січня, Комітет Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) з питань політичних відносин та демократії схвалив доповідь щодо ситуації в Азовському морі та Керченській протоці. Про це повідомив народний депутат України Григорій Логвинський.

Як зазначається, політичний комітет ПАРЄ врахував усі поправки до проекту резолюції щодо ескалації навколо Азовського моря і Керченської протоки та загроз європейській безпеці, які запропонувала українська делегація.

“На даний момент текст є дуже позитивним. Він відображає основні чинники щодо звільнення наших моряків, недопущення обмежень для наших кораблів на цій території. Містить заклики до РФ не порушувати права наших громадян”, – сказав Логвинський.

У документі резолюції йдеться про звільнення захоплених Росією моряків, вимогу вільного судноплавства, засудження будівництва мосту через Керченську протоку. Також документ спрямований на дотримання прав людини, зокрема належних умов утримання українських моряків.

При цьому нардеп зазначив, що вигідні для Росії пропозиції до проекту резолюції не увійшли.

“Поправки так званих “Об’єднаних лівих”, які є певним відлунням Кремля, не пройшли”, – додав Логвинський.

За словами українського омбудсмена Людмили Денісової, у тексті резолюції статус українських військовополонених не зазначається, а є лише поняття «моряки». Утім це питання ще можуть допрацювати у середу, 23 січня.

Нагадаємо, Лефортовський суд продовжив арешт 12 українським морякам, яких росіяни незаконно затримали в Керченській протоці.

Раніше повідомлялося, що 24 січня в Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) у Страсбурзі відбудуться термінові дебати щодо ситуації в Азовському морі і Керченській протоці. 

загрузка...