Комаровський заговорив про спалах кашлюку та дифтерії після завершення епідемії коронавіруса

Автор: Лобанова Єлизавета

Євген Комаровський, відомий український лікар-педіатр, переконаний, що карантинні заходи настав час припиняти, інакше світ може зіткнутися зі спалахом ще двох не менш небезпечних інфекційних захворювань - дифтерії та кашлюку. Про це він заявив в одному зі своїх випусків на Youtube-каналі, де відповідав на запитання українців з приводу коронавіруса.

Комаровський заговорив про спалах кашлюку та дифтерії після завершення епідемії коронавіруса  - today.ua

Головна небезпека, на думку Комаровського, полягає в тому, що через пандемію у багатьох країнах відмінили обов'язкові щеплення проти деяких серйозних хвороб. Тому якщо і відбудеться наступна хвиля захворювання, то це буде не коронавірус, а коклюш і дифтерія. За словами доктора, якщо перегнути палицю з обмежувальними заходами, вони можуть дати прямо протилежний ефект. Адже все-одно з часом у 70% населення імунітет до коронавірусу виробиться, і захворювання перестане бути небезпечним. Однак, чим довше ми будемо сидіти на карантині і не спілкуватися один з одним, тим далі відсувається цей момент. Скасування щеплень несе в собі загрозу, яку зараз недооцінюють.

"Тоді ми подивимося, як наші інфекційні лікарні будуть справлятися з ковидом плюс коклюш, плюс дифтерія, плюс кір", - зазначає Комаровський.

https://youtu.be/rdpXBVZXXv4

Популярні зараз

Українців попередили про можливий масований обстріл: росіяни зібрали рекордну кількість Ту-95

Укренерго скасувало відключення електрики до 16:00: у деяких регіонах світло буде до 18:00

У ДТЕК звернулися до українців із попередженням про складну зиму: “Розраховуйте на себе“

Названо тариф на електроенергію в Україні з 1 серпня

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Євген Комаровський не раз у своїх програмах говорив про небезпеку дифтерії, яка так само, як і коронавірус, передається повітряно-краплинним шляхом. Починається хвороба з нездужання, підвищення температури і болю в горлі, як звичайне ГРЗ. Але незабаром на мигдалинах починають з'являтися нальоти, і вся гортань покривається плівкою. Наслідки цього захворювання позначаються на всьому організмі. Єдиним способом профілактики дифтерії є щеплення.

Раніше Євген Комаровський спрогнозував, за якої умови коронавірус піде на спад.