Колишнім “регіоналам“ Вілкулу і Колєснікову оголосили про підозру та подали в розшук

Колишнім народним депутатам Олександру Вілкулу та Дмитру Колєснікову оголосили підозру та подали їх у в розшук. Про це повідомив колишній генпрокурор України Юрій Луценко на своїй сторінці в Facebook.

Колишнім “регіоналам“ Вілкулу і Колєснікову оголосили про підозру та подали в розшук - today.ua

"Колишніх народних депутатів Вілкула і Колєснікова рік тому взяли під захист Регламентний комітет і ВР, не давши дозволу на притягнення до кримінальної відповідальності. І лише після втрати ними депутатського статусу, вчора їм оголошено підозри і розпочато процедуру розшуку", - повідомив Луценко.

При цьому жодних деталей цієї справи колишній очільник Генпрокуратури не повідомив. Водночас, пресслужба ГПУ вранці 6 вересня повідомила про оголошення підозри ексголові Дніпропетровської ОДА та нардепу Ради 8-го скликання.

"Встановлено, що протягом 2011-2012 років колишній голова Дніпропетровської ОДА, всупереч положенням Земельного кодексу України надав земельні ділянки сільськогосподарського призначення гірничо-збагачувальним комбінатам, змінивши їх цільове призначення з сільськогосподарських земель на землі промисловості. Посадовець, достовірно знаючи, що розпорядження землями, які належать на праві приватної (колективної) власності сільськогосподарським підприємствам, не належить до повноважень обласних державних адміністрації, порушив вимоги чинного законодавства, внаслідок чого близько 2000 пайщиків спричинено збитки у вигляді вибуття із їх власності земельних ділянок загальною площею майже 21 га, на суму понад 12 млн грн, а державі, через знищення родючого шару ґрунту при проведенні гірничих робіт підприємством, - на суму майже півмільйона гривень", - йдеться у повідомленні.

Імені особи, яку звинувачують у кримінальному правопорушенні за ч. 2 ст. 364 КК України (зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки), у ГПУ не називають, проте слід зазначити, що Дніпропетровською ОДА у 2010-2012 роках керував саме Олександр Вілкул. Його наступником до березня 2014 року на цій посаді був Дмитро Колєсніков.

Нагадаємо, прокуратура Київщини повідомила про підозру колишньому народному депутату Сергію Скуратовському у зв'язку з нападом і погрозами сільському голові Плахтянки Олександру Сорочану.