Коли потрібно копати картоплю: українцям дали пораду

У другій половині серпня українці традиційно починають копати картоплю і робити запаси на зиму. Як правило, більшість людей роблять це на вихідних до Дня незалежності - 24 і 25 серпня.

Коли потрібно копати картоплю: українцям дали пораду - today.ua

Терміни збирання картоплі залежать від безлічі факторів: від того, які були обрані сорти, коли овоч посадили, і від погодних умов. Точну дату для копання картоплі назвати складно. Більшість городників починають збір картоплі, коли бадилля пожовтіє і висохне. І як правило, в нашому кліматичному поясі, відбувається це після 24 серпня.

Важливо копати картоплю в теплу суху погоду при температурі повітря не нижче +15 ... +20 градусів. У деяких сортів бадилля до кінця вересня залишається зеленим, хоча бульби вже цілком можна викопувати. Тут важливо знати, який сорт картоплі саме у вас. Зробіть тестовий експеримент і викопайте кілька кущів врозкид. Якщо бульби дозріли, приступайте до викопування всього врожаю. Коли потрібно копати картоплю: українцям дали пораду Підготовка до цього відповідального процесу починається заздалегідь. За пару тижнів грунт в міжряддях треба кілька разів розпушити. Все бадилля з грядок бажано прибрати, щоб воно не заважала під час процесу. Після того, як ви викопали картоплю, її слід підсушити в добре провітрюваному місці, а тільки потім покласти в льох або в інше місце для зберігання. Не можна зберігати картоплю в поліетилені і на сонці.

Раніше повідомлялося, що картопля в Україні в кінці серпня почне сильно дорожчати.

ДЖЕРЕЛОrbc.ua