Блокування супутникових телеканалів, яке відбулося 28 січня 2020 року, можуть скасувати. Сторони, які в змозі вплинути на цей процес, розділились на "за" і "проти".
У п'ятницю, 21 лютого, відбулось засідання Верховної Ради, на якому народні депутати попросили президента скасувати блокування супутникових телевізійних каналів. З такою ініціативою виступив "слуга народу" Микола Задорожний. Щоб рішення було прийнято, під час першого голосування нардепа повинні підтримати щонайменше 150 голосами, а в другому - 226.
Проте, один з учасників телевізійного ринку - медіагрупа 1+1 media заявила, що вона "здивована прийняттям цього рішення саме зараз і з вказаними у зверненні аргументами".
Телеканал звернувся до Володимира Зеленського з ініціативою заслухати аргументи членів інших медіагруп, правовласників і супутникових платформ перед тим, як прийняти остаточне рішення в цьому питанні. Також в 1+1 media звернули увагу на те, що мораторій неможливо накласти на кодування каналів, оскільки це обов'язкова умова у ліцензіях, виданих каналам держрегулятором. Більшість телеканалів вже змінили модуляцію сигналу на DVBS2, після чого 50-70% супутникових абонентів навіть після декодування сигналу з технічних причин не зможуть прийняти його.
Зараз українці активно обирають інтернет-телебачення, яке є безкоштовним. За словами медіаексперта Олександра Глущенко, в січні і лютому 2020 року левова частка мігруючої телеаудиторії дісталася саме цифровому телебаченню (Т2).
Раніше українці поділилися власним досвідом, як обійти блокування телеканалів.