Клімкін розповів, як відміна статті про незаконне збагачення вплине на безвіз

67
Клімкін розповів, як відміна статті про незаконне збагачення вплине на безвіз - today.ua

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін прокоментував відміну статті Кримінального кодексу про незаконне збагачення. Свою думку з цього приводу очільник МЗС написав на своїй сторінці в Facebook.

Зокрема, за словами Клімкіна, всіх непокоїть питання про те, що буде з безвізом на тлі резонансного рішення Конституційного суду.

“Давайте спробуємо заспокоїтися. Впевнений, ЄС не каратиме мільйони українських громадян через це рішення. Врешті-решт, саме українці страждають від корупції та корупційних схем. Драматизм ситуації насправді в тому, що боротьба з корупцією – не просто процес, а конкретний результат, – критично необхідні нам самим. Водночас, це дійсно частина наших зобов’язань перед друзями та партнерами, в тому числі щодо безвізу. І я вважаю, що зобов’язання існують, щоб їх виконувати”, – зазначив Клімкін.

Він наголосив, що у відносинах між партнерами мають неодмінно існувати дві речі: довіра та послідовність, тому Україні терміново потрібно знайти “залізобетонне правове рішення”, яке раз і назавжди врегулює всі питання.

“І не лише на перспективу, а й не дозволить звести нанівець усю проведену за ці роки антикорупційну роботу. Інакше – матимемо серйозну кризу довіри у відносинах з нашими друзями та партнерами. І на кону не просто безвізовий режим, а підтримка України. Не маємо права підвести тих, хто в нас вірить, а головне – самих себе”, – додав він.

Як відомо, вчора, 26 лютого, Конституційний суд скасував статтю Кримінального кодексу про незаконне збагачення. КСУ визнав статтю 368-2 неконституційною і такою, що суперечить принципу презумпції невинуватості. Рішення було винесено на закритому засіданні Великої палати КСУ.

Нагадаємо, раніше Клімкін повідомив, що Україна домовляється про безвіз з 22 країнами.

загрузка...