Клімкін розповів, як голосувати на виборах президента українцям, що перебувають в РФ

36
Клімкін розповів, як голосувати на виборах президента українцям, що перебувають в РФ - today.ua

Українці, які в день виборів президента перебуватимуть на території РФ, не зможуть проголосувати. Про це повідомив міністр закордонних справ Павло Клімкін.

Він зазначив, що до обов’язків МЗС України входить забезпечення умов для голосування українців за кордоном, однак через неможливість забезпечити їхню безпеку в Росії, українці, що перебувають в цій країні, зможуть віддати свій голос на виборах президента лише виїхавши в іншу державу.

“Ми повинні створити умови для того, щоб всі проголосували за кордоном, але ті, хто перебуває на території Росії – країни агресора, вони можуть голосувати за межами Росії. Ми не можемо проводити вибори на території країни-агресора, в тому числі через небезпеку для наших громадян”, – сказав Клімкін.

Міністр наголосив, що співробітники ФСБ РФ відстежують українців, які відвідували консульства в Росії.

“У нас навіть останнім часом падає кількість консульських дій. Коли ми запитуємо, чому, то відповідь проста – українці бояться приходити, оскільки потім до них приходить ФСБ”, – розповів він.

Також Клімкін прокоментував тезу про те, що неможливість проголосувати на території РФ суттєво вплине на результати виборів.

“Під час останніх президентських виборів на всіх ділянках в Росії проголосували 1100 осіб … Маніпулювати тим, що мільйони українців не зможуть проголосувати, не потрібно”, – додав він.

Нагадаємо, раніше у Генштабі пояснили, як зможуть проголосувати на виборах бійці ООС і поранені.

загрузка...