Клімкін розповів про позицію України на газових переговорах у Брюсселі

524
Клімкін розповів про позицію України на газових переговорах у Брюсселі - today.ua
Фото:LDaily

Черговий раунд тристоронніх газових переговорів у Брюсселі запланований на 21 січня. Україна не змінює свою позицію та наполягатиме на тому, що транзит газу має відбуватися відповідно до норм європейського законодавства. Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін на спільному брифінгу з главою МЗС Литви Лінасом Лінкявічюсом.

“Наша позиція щодо майбутнього транзиту, а також щодо європейської енергетичної безпеки гранично чітка: ми готові виконати всі відповідні європейські регуляторні норми для нашої газотранспортної системи. Ми вважаємо, що майбутній транзит має базуватися на прозорих та ефективних регуляторах ЄС. Це означатиме, наприклад, що газ буде купуватися на східному кордоні України, що транзитний тариф буде розраховуватися за європейською методологією”, – сказав Клімкін.

Він додав, що спільною позицією України і Литви є те, що вимоги європейського законодавства мають бути поширені і на “Північний потік-2”, що фундаментально підвищить європейську енергетичну безпеку проти Росії.

За словами Клімкіна, Україна готова до конструктивного діалогу щодо майбутнього транзиту газу в Європу, але він має базуватися на дуже чітких умовах, найголовніша з яких – відповідність нормам європейського законодавства для забезпечення ефективних і прозорих передумов транзиту.

Участь у тристоронніх переговорах в Брюсселі цього разу візьмуть глава НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв, виконавчий директор НАК Юрій Вітренко, глава українського регулятора НКРЕКП Оксана Кривенко і радник глави МЗС Тарас Качка. Очолить делегацію міністр закордонних справ Павло Клімкін.

Як повідомлялося, Росія готова до врегулювання з Україною газової суперечки.

Нагадаємо, Нафтогаз” назвав умову, за якої готовий відмовитися від позову до російського “Газпрому”.

загрузка...