Клімкін прокоментував реакцію Росії на рішення трибуналу ООН про звільнення українських моряків

1562
Клімкін прокоментував реакцію Росії на рішення трибуналу ООН про звільнення українських моряків - today.ua

Глава МЗС України Павло Клімкін назвав заяву МЗС РФ щодо рішення Міжнародного Трибуналу ООН про звільнення українських полонених моряків “млявою та беззубою”. Про це він заявив у своєму Twitter, нагадавши Росії, що відповідно до рішення Трибуналу, РФ має “повернути українські кораблі, а головне – звільнити наших моряків”.

“Почитайте мляву і беззубу заяву МЗС РФ щодо рішення Міжнародного Трибуналу з морського права, і зрозумієте масштаб нашої сьогоднішньої перемоги”, – зазначив дипломат.

У суботу, 25 травня, Міжнародний трибунал з морського права зобов’язав Росію негайно звільнити українських моряків і кораблі, захоплені біля Керченської протоки в листопаді минулого року.

У МЗС Росії заявили, що передбачені Конвенцією ООН з морського права процедури вирішення спорів не застосовуються до інциденту в Керченській протоці.

“Як раніше неодноразово зазначалося російською стороною, заяви, зроблені як Росією, так і Україною під час підписання та ратифікації Конвенції ООН з морського права 1982 року, відкидають можливість задіяння передбачених Конвенцією процедур вирішення спорів щодо інциденту 25 листопада 2018 року в районі Керченської протоки”, – сказано в заяві МЗС Росії.

Також у Москві додали, що під час подальшого арбітражного розгляду мають намір послідовно відстоювати свою позицію, в тому числі щодо відсутності у арбітражу юрисдикції розглядати дану ситуацію в світлі згаданих вище обставин.

У МЗС РФ наполягають, що уникнути виникнення ситуації можна було за умови дотримання вимог російського законодавства, що стосуються судноплавства в цьому районі.

Нагадаємо, за словами президента Володимира Зеленського, виконання Росією наказу трибуналу ООН про звільнення захоплених українських моряків і кораблів може стати першим сигналом з боку російського керівництва про реальну готовність до припинення конфлікту з Україною.

загрузка...