Київський Патріархат закликає ієрархів приступити до створення Помісної Церкви

90
Київський Патріархат закликає ієрархів приступити до створення Помісної Церкви - today.ua
Фото:TheWorldNews.net

Після офіційного рішення Синоду щодо надання Томосу про автокефалію Української Православної Церкви, київський Патріархат закликав ієрархів УАПЦ та УПЦ (МП) приступити до створення Української Помісної Церкви. Про це заявили у прес-центрі Київської Патріархії.

Вчорашнім рішенням Константинопольський Синод усунув усі перешкоди до створення незалежної української православної єдності та зняв анафему з патріарха Української православної церкви Київського патріархату Філарета.

«Ми очікуємо того, що беручи до уваги всі обставини – давність історії, плідну діяльність, велике число єпископату, духовенства і вірних, монастирів та духовних шкіл – Патріаршим і Синодальним Томосом також буде всеправославно затверджене достоїнство Патріарха за Предстоятелями помісної УПЦ», – зазначили в УПЦ КП.

У Київській Патріархії обіцяють, що процес об’єднання українського православ’я буде відбуватися добровільно та без примусу. Кожен член церкви вільно обиратиме – чи належати йому до Української, чи до Російської Церкви.

Ті, хто бажатиме надалі підпорядковуватися Московському Патріархату, матимуть на це право. Російська Православна Церква в Україні буде продовжувати співіснувати поряд з усіма іншими цервами і релігійними організаціями. Тому, віряни можуть не перейматися.

Раніше, Святійший Патріарх Філарет заявляв, що незалежність української церкви від впливу Росії– це важлива складова перемоги над агресором у гібридній війні.

Нагадаємо, Петро Порошенко привітав українців з позитивним рішення Вселенського Патріарха. 

загрузка...