Господарський суду м. Києва невдовзі затвердить новий варіант договору між НАК "Нафтогаз" та комунальним підприємством "Київтеплоенерго". Після цього ТЕЦ-6 та майже 200 котельних у місті відновлять свою роботу. Про це сьогодні на засіданні Київради заявив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.
"Ми усвідомлюємо колосальну напругу та невдоволення киян, які досі не мають гарячого водопостачання у себе в домівках. Але вирішення проблеми залежить не лише від міської влади. На жаль, постанова Кабінету Міністрів України № 705, яку прийняли ще 29 серпня, була виконана лише 3 жовтня. Міністерство фінансів України уже переказало кошти НАК "Нафтогаз" на погашення різниці у тарифах на теплову енергію. Це, у свою чергу, дозволяє вирішити питання штрафів та пені, які були нараховані на основну частину заборгованості перед НАК "Нафтогаз", – сказав Пантелеєв.
Наразі без гарячої води залишаються жителі Оболонського, Подільського, Святошинського, Деснянського, а також невелика частина Дніпровського та Солом’янського районів столиці.
Від відсутності гарячого водопостачання потерпають не лише мешканці квартир, але й школи, дитячі садочки та пансіонати для літніх людей. Наразі гарячою водою забезпечені лише ті райони, які отримують тепло від ТЕЦ-5, Дарницької ТЕЦ та сміттєспалювального заводу "Енергія". Така ситуація продовжується вже більше 4 місяців.
10 жовтня відбудеться засідання у столичному Господарському суді, де мають ухвалити мирову угоду з "Нафтогазом".
Нагадаємо, у квітні 2018 року функція постачання гарячої води й тепла перейшла до комунального підприємства "Київтеплоенерго".
Раніше повідомлялося, що у 2019 році в Україні планується впровадити абонплату за теплопостачання.
У липні 2018 року Мін’юст відсудив у "Київенерго" 54 мільйони гривень.