Через 20 років війни президент Еритреї Ісайяс Афеверкі та прем’єр-міністр Ефіопії Абій Ахмед підписали угоду про мир.
Про це інформує канадський телеканал CBC, повідомляє Український інтерес.
Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш назвав подію “вітром надій”. Угоду уклали на саміті в Саудівській Аравії.
“Це не тільки мир між Ефіопією та Еритреєю. Це факт того, що завтра й післязавтра ми будемо мати тут, у Саудівській Аравії, президента країни Джибуті та президента Еритреї — двох країн, які також були в конфлікті”, — зазначив Гутерреш.
Про примирення лідери Ефіопії та Еритреї домовилися 9 липня. Тоді вони підписали декларацію, у якій йдеться: “Війни, яка існувала між двома країнами, закінчилася”.
Еритрея — колишня італійська колонія, яку в 1941 році звільнили від італійських військ британці. У 1952 року вони передали її до складу Ефіопії. Відтоді еритрейські партизани воювали проти ефіопського уряду. Уже 1993 року, після поразки комуністичного режиму в Ефіопії, Еритрея отримала незалежність.
За п’ять років Еритрея розпочала війну проти Ефіопії за спірні території в прикордонному регіоні Бадме. Активні бої тривали понад два роки. А десятки тисяч людей з обох країн загинули.
Еритрейський президент визнав загибель 19 тисяч своїх солдатів. Однак інші підрахунки свідчать, що кількість жертв становила аж 70-100 тисяч.
Нагадаємо, Австрія та Німеччина боротимуться з міграцією в Європу.