Кількість опадів в Україні зросте з 2018 року

З 2018 року кількість опадів в Україні та Європі значно збільшується. Та кількість вологи, яка раніше випадала протягом доби, тепер випадає протягом півгодини. Про це повідомили в Українському науково-дослідному метеорологічному інституті НАН України.

Кількість опадів в Україні зросте з 2018 року - today.ua

Синоптики кажуть, що ситуацію з опадами, яку українці спостерігають в цьому році, вони бачать вперше. Погодна ситуація залежить від повітряних мас, які формуються в стратосфері - там, де розташований озоновий шар, що захищає Землю від ультрафіолету.

«Зараз синоптична ситуація над Україною і над Європою формується не в тропосфері, а вище тропосфери - в стратосфері, на висоті 12-16 кілометрів над рівнем моря. Циклони на півночі об'єднуються з циклонами над Чорним морем і тягнуться через всю територію України. Коли циклон починає рухатися на північ або на схід, він обов'язково витягує з Чорного моря вологу. Такі процеси в цьому році спостерігалися у серпні та у вересні. Це і стало причиною інтенсивних опадів ", - пояснила заввідділом кліматичних досліджень науково-дослідного метеорологічного інституту Вазіра Мартазінова.

Клімат у нашій країні поки що не стійкий. Відомо, що підвищення середньорічної температури в Україні випереджає показник, який спостерігається в світі. Якщо раніше в Україні був помірно холодний клімат із середньою річною температурою + 7-8 градусів, то в цьому році цей показник підвищився до +9.

Раніше повідомлялося, що сьогодні, 3 жовтня, в Україну прийде дощовий атмосферний фронт.

Також стало відомо, яка погода чекає на на українців в новорічну ніч.

ДЖЕРЕЛОГолос. UA