Керченський міст побудували для економічної блокади України, – американський генерал

170
Керченський міст побудували для економічної блокади України, - американський генерал - today.ua

Росія побудувала Керченський міст в першу чергу для того, щоб закрити прохід через Керченську протоку для України. Таким чином Кремль хоче влаштувати економічну блокаду українських портів. Таку думку висловив колишній командувач сухопутними силами США в Європі генерал-лейтенант Бен Ходжес.

Він наголосив, що стратегічна мета РФ – нашкодити українській економіці.

При цьому, як зазначив Ходжес, відносно невелика висота мосту не є помилкою інженерів, це спеціально продуманий Кремлем хід.

“Міст, побудований через Керченську протоку, зроблений так, щоб великі вантажні кораблі, які в звичайних умовах проходили з Маріуполя і Бердянська, більше не могли це робити. Це не випадково і не помилка проекту (невелика висота мосту – ред.). Це був навмисний крок, щоб не тільки встановити міст в Україні з російської території, але також і почати блокаду Азовського моря. Стратегічна мета цього – нашкодити українській економіці, через важливість цих портів і задушити Азовське море і встановити повний контроль Росії”, – впевнений Ходжес.

Як відомо, автомобільну частину об’єкту окупанти відкрили ще в травні 2018 року. Довжина мосту через Керченську протоку, що з’єднує анексований півострів і Краснодарський край РФ, становить 19 км. Він має зв’язати центр Керчі і мікрорайон Аршинцево. Там облаштовано чотири зупинки для громадського транспорту. Загальна вартість проекту становить близько 228 млрд російських рублів – майже 4 млрд доларів, причому ця сума постійно зростала з початку будівництва.

Нагадаємо, будівництво Кримського мосту спричинило просідання Керченського підхідного каналу, що несе загрозу для судноплавства регіону.

загрузка...