Католики і протестанти святкують Великдень: історія і традиції

Автор: Лобанова Єлизавета

У неділю, 21 квітня, католики та протестанти відзначають Великдень, а християни східного обряду святкують Вхід Господній до Єрусалима, або Вербну неділю.

Католики і протестанти святкують Великдень: історія і традиції - today.ua

Православна і католицька Пасха майже не відрізняються в основних принципах святкування, проте існує відмінність у датах. Католики зазвичай зустрічають Пасху на тиждень раніше, ніж православні. Така відмінність пов'язана з різницею між юліанським і григоріанським календарями.

У 1582 року католики почали користуватися григоріанським календарем обчислення пасхалії, в результаті чого католицький Великдень часто настає раніше іудейського або в один день з ним і випереджає православний.

Як і у православних християн, католицькому Великодню передує Великий 40-денний піст. Святкування починається в Страсну суботу, коли в католицьких храмах проходить Великоднє Богослужіння. Перед початком Навечір’я Великодня запалюється Пасхал – особлива свічка, вогонь якої роздають всім християнам.

Популярні зараз

Держава призначила літнім українцям 900 гривень щомісячної доплати до пенсії

Обурені діями уряду словаки зібрали гроші на снаряди для ЗСУ

Робота половини українських банків може зупинитися: у НБУ назвали причину

Лавров назвав місто, яке є пріоритетною ціллю для російських окупантів

Католики і протестанти святкують Великдень: історія і традиції

За Євангеліями, після того, як Ісус прийшов до Єрусалима, був зраджений і страчений на хресті, а потім похований у печері відданими учнями - Він воскрес. Недільного дня, прийшовши до Його гроба, жінки-мироносиці виявили, що місце поховання порожнє. Натомість побачили ангела, який сповістив їм, що Ісус воскрес. Невдовзі одній із них явився Христос, якого вона сприйняла спочатку за садівника, і сказав про своє воскресіння. Радісна звістка надзвичайно швидко поширилася Єрусалимом, а потім і всією Іудеєю.

Обов'язковим атрибутом свята у всіх християн є яйця-крашанки. За легендою, коли Марія Магдалина почала розповідати про диво воскресіння, її слова дійшли до імператора. Він посміявся зі звістки, сказавши, що як білі яйця ніколи не стануть червоними, так і мертві не стануть живими. У цей момент яйце в його руці тут же стало червоним.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Католики і протестанти святкують Великдень: історія і традиції

Today.ua повідомляв, що 21 квітня 2019 року православні та греко-католики відзначатимуть одне з 12 найбільших християнських свят — Вхід Господній у Єрусалим, який ще називають Вербною, або Пальмовою неділею. Православний Великдень цього року припадає на досить пізню дату - 28 квітня.