Карантин в Україні послаблять, незважаючи на ризик: що буде дозволено після 10 червня

Карантин в Україні попередньо продовжено до 22 червня, проте щотижня поступово уряд знімає певні обмеження, з урахуванням епідеміологічної ситуації в областях. Наступний етап послаблення карантинних заходів очікується з 10 червня. Давайте дізнаємося, що буде дозволено українцям з цього дня.

Карантин в Україні послаблять, незважаючи на ризик: що буде дозволено після 10 червня  - today.ua

Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко розповів, що вже через пару днів поступово в Україні відкриють масові заходи, однак з певними епідемічними обмеженнями. Зокрема, дозволено буде присутність не більше однієї людини на 5 кв. метрів. З 10 червня дозволять роботу санаторіїв, при цьому дитячі табори влітку працювати не будуть. Також турагенствах можуть дозволити організовувати групові поїздки до 50 осіб.

"Під час літнього відпочинку у дитячих таборах і санаторіях відбуваються спалахи кишкових інфекцій, є ризик, що коронавірус об'єднається з інфекцією. Це додаткова госпіталізація дітей на ті місця, які призначені для хворих коронавірусною інфекцією. Міксування інфекцій призводить до зростання навантаження на лікарів. Ми цей ризик оцінюємо і будемо відслідковувати динаміку", — зазначив Ляшко.

З 5 червня в Україні повернулися до повноцінної роботи кафе і ресторани (в усіх містах, за винятком Києва), у церквах і храмах дозволили проводити релігійні заходи, відновлено пасажирське внутрішнє авіасполучення, людям старше 60 років дозволили покинути режим самоізоляції. З 15 червня Україна відновить ще й міжнародне авіасполучення.

Як повідомляли експерти, Україна вже пройшла пік епідемії коронавіруса, однак плато захворювання (400-500 випадків на добу) протримається до кінця червня. Вже в липні фахівці прогнозують спад епідемії.

ДЖЕРЕЛОstyler.rbc.ua