Прем'єр-міністр Денис Шмигаль визнає, що тотальний карантин небезпечніше самого коронавіруса. Саме тому, незважаючи на погіршення статистики захворюваності минулого тижня, карантин посилили лише в деяких регіонах. З 10 червня у країні триває адаптивний карантин, який передбачає, що місцева влада має право посилювати карантинні обмеження у разі необхідності. Однак, переходити до тотального карантину, який був у березні і квітні, Україна не буде.
"Повний карантин – він руйнує економіку і може призвести до фатальних наслідків, ніж просто коронавірус. Тому Україна використовує модель адаптивного карантину. Європа теж називає такі моделі локальними карантинами", – сказав Шмигаль.
Щоб не допустити ще більшого поширення епідемії, уряд змушений був піти на більш жорсткі заходи – штрафувати громадян та бізнес за недотримання карантину.
З 22 червня карантин посилили в курортних регіонах - Запорізькій та Одеській областях, куди з'їжджаються відпочивальники з усієї України. Посилено також контроль за громадським транспортом, де фіксується найбільше порушень. Щоб уникнути великого скупчення людей в транспорті і заторів на дорогах у "години пік" Кабмін змінив графік роботи деяких підприємств на час карантину. Магазини, СТО, офіси страхових компаній, установи освіти і соціальні служби будуть починати робочий день з 10:00.