Іноземці зможуть купувати українську землю: Гончарук назвав умову

422
Іноземці зможуть купувати українську землю: Гончарук назвав умову - today.ua
Loading...

Глава Кабінету міністрів України Олексій Гончарук вирішив дозволити купівлю-продаж земельних паїв. За словами прем’єр-міністра, спочатку планувалося дозволити продаж паїв з 1 липня 2019-го, але потім після консультацій з аграріями вирішили починати після закінчення сельхозсезону, тобто з жовтня 2020 року.

– Право купити землю є тільки в українського громадянина або української компанії, щоб ми розуміли, що покупець знаходиться в українській юрисдикції, – уточнив Гончарук. – Державні та комунальні землі також повинні бути виставлені на продаж.

Також наголошується, що в рамках підготовки до земельної реформи Кабмін вирішив повністю змінити керівництво Державного земельного кадастру. Кадрові рішення очікуються вже через тиждень.

– В існуючій моделі можуть бути іноземці (бенефіціарами компаній, які будуть купувати землю. – Авт.), – додав Гончарук. – За тієї моделі, за якою ми зараз дискутуємо, це можливо.

При цьому глава Кабміну зазначив, що уряд готовий обговорити обмеження щодо участі іноземних інвесторів.

Гончарук зазначив, що зараз в Україні є більше тисячі випадків, коли іноземці обробляють українську землю, нехай і у форматі оренди земельних ділянок, а не на праві власності. При цьому робота багатьох з них є зразковою, тому прем’єр вважає, що вони заслужили право так чи інакше взяти участь у відкритті ринку.

Олексій Гончарук переконаний, що результатом земельної реформи стане підвищення вартості землі в Україні.

Президент України Володимир Зеленський додав, що земля належить українцям, і тільки вони надалі будуть володіти, користуватися і розпоряджатися цією землею. Також він запропонував провести широке публічне обговорення моделі ринку землі, тому що це питання дуже важливе для громадян.

“Не інвестує ні копійки”: СЕО Lifecell “наїхав” на Київстар
СЕО Lifecell Ісмет Язиджи заявив, що мобільний оператор “Київстар” не інвестував жодної копійки у впровадження мобільного інтернету в сільскій місцевості. Про це СЕО Lifecell сказав...
Запорізький автомобільний завод буде випускати кросовери
Запорізький автомобільний завод (ЗАЗ) може почати випускати кросовери Renault Arkana. Про це повідомляється на сторінці спільноти “Українські автомобілі” в Facebook. Як передає Autonews.ua, відповідний допис...
Xiaomi презентувала універсальну зарядку для всіх пристроїв: особливості та ціна
Китайська компанія Xiaomi анонсувала випуск універсального зарядного пристрою “3 в 1” для різних ґаджетів. Окрім функцій блока живлення потужністю 18 Вт новинка  отримала вбудований PowerBank...
“Зимові” субсидії: кому з українців потрібно заново подавати документи
З 1 жовтня українцям почали призначати й нараховувати так звані “зимові” субсидії. У правилах нарахування субсидій на опалювальний сезон 2019-2020 рр. практично нічого не змінилося,...