Іноземці зможуть купувати українську землю: Гончарук назвав умову

Глава Кабінету міністрів України Олексій Гончарук вирішив дозволити купівлю-продаж земельних паїв. За словами прем'єр-міністра, спочатку планувалося дозволити продаж паїв з 1 липня 2019-го, але потім після консультацій з аграріями вирішили починати після закінчення сельхозсезону, тобто з жовтня 2020 року.

Іноземці зможуть купувати українську землю: Гончарук назвав умову - today.ua

- Право купити землю є тільки в українського громадянина або української компанії, щоб ми розуміли, що покупець знаходиться в українській юрисдикції, - уточнив Гончарук. - Державні та комунальні землі також повинні бути виставлені на продаж.

Також наголошується, що в рамках підготовки до земельної реформи Кабмін вирішив повністю змінити керівництво Державного земельного кадастру. Кадрові рішення очікуються вже через тиждень.

- В існуючій моделі можуть бути іноземці (бенефіціарами компаній, які будуть купувати землю. – Авт.), - додав Гончарук. - За тієї моделі, за якою ми зараз дискутуємо, це можливо.

При цьому глава Кабміну зазначив, що уряд готовий обговорити обмеження щодо участі іноземних інвесторів.

Гончарук зазначив, що зараз в Україні є більше тисячі випадків, коли іноземці обробляють українську землю, нехай і у форматі оренди земельних ділянок, а не на праві власності. При цьому робота багатьох з них є зразковою, тому прем'єр вважає, що вони заслужили право так чи інакше взяти участь у відкритті ринку.

Олексій Гончарук переконаний, що результатом земельної реформи стане підвищення вартості землі в Україні.

Президент України Володимир Зеленський додав, що земля належить українцям, і тільки вони надалі будуть володіти, користуватися і розпоряджатися цією землею. Також він запропонував провести широке публічне обговорення моделі ринку землі, тому що це питання дуже важливе для громадян.

ДЖЕРЕЛОminfin.com.ua